Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

PAG stovykloje surengta spaudos konferencija vietos žiniakslaidai

2012.01.25
image

Sausio 24 d. Afganistano Goro provincijoje įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje buvo surengta spaudos konferencija vietos žiniasklaidos atstovams. Spaudos konferencijos metu buvo pristatyta PAG karinio kontingento, Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane partnerių vykdoma veikla,  konferencijoje dalyvavo PAG vadas pulkininkas Eligijus Senulis ir PAG Civilinio elemento vadovas Eugenijus Vaicekauskas.

 

Apžvelgdamas saugumo situaciją, PAG karinio kontingento vadas pulkininkas Eligijus Senulis pristatė jau beveik tris mėnesius Afganistane PAG keturioliktosios Lietuvos karių pamainos veiklą, PAG glaudų bendradarbiavimą su vietos saugumo pajėgomis. Kalbėdamas apie Afganistano nacionalinės armijos (ANA) plėtojimą, plk. E. Senulis pabrėžė bendrai organizuojamus ir vykdomus patrulius į atokesnes vietoves ir kaimus, kurių metu renkama informacija apie gyventojų problemas ir poreikius, daromi mobilūs kontrolės postai. Kalbėdamas apie Afganistano vietos policijos rengimą, plk. E. Senulis taip pat akcentavo Čagčarane veikiančios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės veiklą, organizuojamų kursų skaičių, kurių metu vietos policinkai įgyja žinių ir patirties.

 

PAG Civilinio elemento vadovas Eugenijus Vaicekauskas apžvelgė pagrindinius per metus nuveiktus darbus, įvykdytus ir šiuo metu vykdomus projektus. Civilinio elemento vadovas akcentavo sparčiai gerėjančią vietos valdžios vykdomą veiklą, gerą biudžeto planavimą, per pastaruosius metus sparčiai padaugėjusius įgyvendinamus vystomuosius projektus. Lietuvos ir jos partnerių dėka per 2011 metus buvo įgyvendinta virš 80 didesnių projektų. Šiuo metu vienas iš didžiausių vykdomų tarptautinių projektų yra Čagčarano ligoninės rekonstrukcija, kurio vertė yra daugiau kaip 9 milijonai JAV dolerių.

 

Plk. E. Senulis ir E. Vaicekauskas kaip svarbiausią pastarojo laikotarpio įvykį įvardijo šių metų sausį įvykusį oficialų atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimą vietos valdžiai.

 

Po spaudos konferencijos penkių Čagčarano miesto žiniasklaidos redakcijų atstovams buvo įteikti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo lėšomis įsigyti penki nešiojamieji kompiuteriai ir spausdintuvai.

 

Šiuo metu Afganistane, Goro provincijoje, tarnauja keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota daugiausia iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių savanorių.

 

Informacija ir nuotraukos PAG-14 visuomenės informavimo karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media