Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2012 - 01)

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: Lietuva tikisi palankių sprendimų NATO viršūnių susitikime Čikagoje
2012.01.06
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ketvirtadienį Čikagoje (JAV) dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Čikagos tarybos pasauliniams reikalams nariais, susitiko su Čikagos lietuvių bendruomene, pagerbė gen. P. Plechavičiaus kapą, lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno atminimą.

null
Pagarbos bėgimu bus prisiminti žuvusieji už Lietuvos laisvę
2012.01.06
img

Sausio 8 d. Vilniuje vyks XXI tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti. Jame kartu su bėgimo entuziastais dalyvaus Lietuvos kariai, Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, bėgimo entuziastai.

 

Prieš bėgimą Antakalnio kapinėse vyks žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvaus ir krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius. Jos metu šalies regionų atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padės gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų.

null
Lietuvos gyventojai mano, kad reikia ne tik pasikliauti NATO sąjungininkais, bet ir patiems rūpintis šalies gynyba
2012.01.06
img

Daugiau nei pusė – 56 proc.– Lietuvos gyventojų mano, kad mūsų šalies saugumo garantas yra NATO, tačiau savo šalies gynyba turime rūpintis ir patys. Tai parodė lapkričio–gruodžio mėnesiais Krašto apsaugas ministerijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa.

 

„Galime pasidžiaugti, kad visuomenės nuomonė tik patvirtina, jog valstybės gynimo projektavimas, kai gynyba yra ir mūsų pačių, Lietuvos piliečių, valstybės šeimininkų, kartu su partneriais reikalas, eina teisinga kryptimi“, – sakė krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

null
Kariai perdavė Čagčarano ligoninei medikamentų, jos pacientams vaikams dovanojo Lietuvos žmonių numegztas pirštines
2012.01.06
img

Nuotraukų galerija

 

Sausio 5 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-14) kariai Čagčarano miesto ligoninei perdavė didelį kiekį labiausiai vietos gyventojams trūkstamų medikamentų.

 

null
Lietuvos kariai padės afganistaniečiams visiškai perimti atsakomybę už savo šalies saugumą
2012.01.05
img

Sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane iškilmingai paskelbta atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžia.

 

Nuo šiol bus nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

null
Karo muziejaus kreipimasis į Lietuvos karininkus, puskarininkius, seržantus ir kareivius
2012.01.05
img

Prabėgo daugiau kaip dvidešimt metų nuo tų laikų, kai buvo atkuriama Lietuvos valstybė ir kariuomenė. Sąjūdžio laikais, jausdami brolybę, mes patys sunešėme savo kuklias brangenybes valstybei paremti. Vienijantis tikslas ir bendrumas, pasididžiavimas savo šalimi nėra vien gražios frazės. Tik palaikydami vieni kitus mes galime tikėtis išlikti susitelkę,  didžiuodamiesi tuo, kad priklausome savo tautai.

null
Keičiasi Vytenio bataliono vadas: plk. ltn. Montvilą pakeis mjr. K. Andrejevas
2012.01.05
img

Sausio 6 dieną Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje vyks bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Jos metu batalionui trejus metus vadovavęs pulkininkas leitenantas Petras Montvila, atsisveikinęs su kovine dalinio vėliava, ją perduos majorui Konstantinui Andrejevui.

null
Karo akademijoje rengiami karininkai specialistai
2012.01.04
img

Sausio 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo karininkų specialistų pagrindinio karinio parengimo kursai, kurių tikslas – parengti karininkus specialistus, sugebančius įvykdyti nustatytas individualias užduotis.

 

Kursai rengiami į profesinę karo tarnybą priimtiems jau aukštąjį išsilavinimą turintiems specialistams, kurie nėra atlikę privalomosios pradinės karo tarnybos ar kitu būdu neįgiję reikiamo karinio parengimo.

null
Penktą kartą Baltijos šalių oro erdvę saugoti pradėjo Vokietijos kariai
2012.01.04
img

Sausio 4 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos oro erdvę saugojusius Danijos karius pakeitė vokiečiai, kurie patruliuos su šešiais dviviečiais naikintuvais F-4 „Phantom". Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos, Vokietijos, Danijos, Estijos, Latvijos kariuomenių, Šiaulių miesto ir rajono atstovai.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Partnerystė su JAV gynybos srityje - mūsų valstybingumo pagrindas“
2012.01.04
img

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) išlieka pagrindiniu saugumo ir stabilumo garantu Europoje ir ypač Baltijos regione, trečiadienį Vašingtone pareiškė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, susitikusi su JAV gynybos sekretoriumi Leonu Edwardu Panetta. Ministrai sutarė, kad JAV lieka įsipareigojusi Baltijos šalių saugumui ir toliau mūsų regione ketina aktyviai dalyvauti pratybose, remti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse bei prisidėti prie gynybos planavimo.

 

„Partnerystė su JAV gynybos srityje yra fundamentas mūsų valstybingumui“,- teigė R. Juknevičienė.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media