Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Lietuvos kariuomenės vadas apie vizitą Lenkijoje: „Turime bendrą viziją dėl saugumo regione stiprinimo“

2012.01.30
image

Sausio 26–28 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijoje. 

 

Krokuvoje Lietuvos kariuomenės vadas su Lenkijos kariuomenės vadu, Generalinio štabo viršininku, generolu Mieczysławu Cieniuchu aptarė svarbius dvišalio bendradarbiavimo klausimus:  karinį bendradarbiavimą Baltijos regiono kontekste, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse bei Lenkijos kariuomenės perspektyvas tęsti dalyvavimą joje, bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių specialiųjų pajėgų perspektyvas, bendros Lietuvos Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG formavimo procesą. Lenkijos kariuomenės vadas pakvietė Lietuvos kariuomenę skirti specialiųjų operacijų pajėgumus Lenkijoje formuojamam Jungtiniam specialiųjų pajėgų operacinio komponento štabui.

 

„Bendradarbiavimas su Lenkija, strategine mūsų partnere karinėje srityje, šiuo metu yra kaip niekad efektyvus, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius. – Turime bendrą viziją dėl saugumo regione stiprinimo, matome sėkmingą LITPOLUKRBRIG ateitį, pajėgumų, tokių kaip pvz., Specialiųjų operacijų pajėgų dalyvavimo bendruose projektuose perspektyvas“.

 

Krokuvoje Lietuvos kariuomenės vadas apsilankė Lenkijos specialiųjų pajėgų (SP) vadovybėje ir susitiko su pajėgų vadu brigados generolu Piotru Patalongu. Lietuvos kariuomenės buvo vadui pristatyta pajėgų dabartinė situacija ir vystymo perspektyvos. Gen. ltn. A.Pocius stebėjo parodomąją Lenkijos SP  karių programą.

 

Lietuvos kariuomenės vadas apsilankė ir bendros Lietuvos Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG vadavietėje Liubline. Planuojama, kad apie 4,5 tūkst. karių turinti brigada, sudaryta iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karių, bus sukomplektuota 2013 m. Liubline bus įkurtas brigados štabas ir apsaugos batalionas.

 

2009 m. lapkritį pradėto projekto LITPOLUKRBRIG partneriai yra sutarę lygiomis pajėgų dalimis prisidėti formuojant brigadą. Įgyvendinus projektą, LITPOLUKRBRIG taps svarbiu regioninio gynybinio bendradarbiavimo įrankiu, padėsiančiu bendram trijų šalių dalyvavimui ES saugumo ir gynybos politikoje.

 

Lietuvos ir Lenkijos aktyvus karinis bendradarbiavimas nuo 1993 m. plėtojamas pagal šalių gynybos ministerijų tvirtinamą ir reguliariai atnaujinamą bendradarbiavimo planą.

 

Šalys taip pat aktyviai bendradarbiauja siųsdamos savo karius dalyvauti viena kitos rengiamose ir tarptautinėse pratybose („Jackal Stone“, „Baltic Host“, „Maple Arch“, „Baltops“), vykdo nuolatinį bendradarbiavimą tarp įvairaus lygmens štabų, karinio mokymo įstaigų ir karinių vienetų.

 

Lietuvos kariai Lenkijos vadovaujamų karinių vienetų sudėtyje dalyvavo tarptautinėse operacijose Irake, Kosove. Lietuvos ir Lenkijos kariai kartu su kariais iš Vokietijos, Slovakijos ir Latvijos budėjo bendrai suformuotoje Europos Sąjungos kovinėje grupėje.

 

1999–2007 metais veikė bendras Lietuvos ir Lenkijos batalionas LITPOLBAT. Batalionas buvo suformuotas siekiant stiprinti Lietuvos karinį bendradarbiavimą su Lenkija, kuri 1999 metais tapo NATO nare, ir padėti Lietuvos kariuomenei rengtis integracijai į NATO karines struktūras.

 

Lenkijos kariai jau tris kartus (2006, 2008 ir 2010 m.) budėjo NATO oro policijos misijoje Lietuvoje.

 

Lietuvos ir Lenkijos specialiųjų pajėgų bendradarbiavimas pradėtas aktyviai vystyti nuo 2010 m. Lietuvoje ir Lenkijoje vienu metu vykusių tarptautinių specialiųjų pajėgų pratybų „Jackal Stone 2010 “. Darbinių susitikimų tarp Lietuvos ir Lenkijos specialiųjų pajėgų  vadų 2011 m. vasarį ir birželį  buvo nustatytos bendradarbiavimo kryptys, svarbiausi kariniai projektai, kuriuose galėtų dalyvauti abiejų šalių kariai. Lenkija siekia NATO sertifikavimo Jungtinių specialiųjų pajėgų operacinio komponento štabui 2013 m. Lietuva ir Lenkija yra suinteresuotos Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų karių parama šio vieneto veiklai.

 

Nuotraukoje – Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai
Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Skomantas Povilionis, mob. 8 682 25 359

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media