Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Karo akademijos vyrų chorui „Kariūnui“ vadovaujantis Vytautas Verseckas minėjo kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį

2012.01.28
image

 

Darbas su choru „Kariūnas“ jo vadovui yra laimingiausias gyvenimo laikotarpis

 

Sausio 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo minimos akademijos vyrų choro „Kariūnas“ vadovo Vytauto Versecko 70-metis ir kūrybinio darbo 50-osios metinės. Šias maestro sukaktis pažymėjo akademijoje surengtas koncertas.

 

Jubiliejaus proga V. Versecką Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vardu pasveikino krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius. „Daugeliui iš mūsų žodis „menas“ kasdienėje veikloje, dažniau asocijuojasi su terminu „karo menas“, „karybos menas“, tačiau akivaizdu, kad krašto apsaugos sistemos darbuotojų žodyne turėtų atsirasti vietos ir kitam terminui, tokiam kaip „menas karyboje“.

 

Šią svarbią dieną drįsčiau teigti, kad Jus, Maestro esate pats akivaizdžiausias šio fenomeno įrodymas. Akivaizdu, kad vienas didžiausių ir krašto apsaugos bendruomenės pripažintų Jūsų nuopelnų – Lietuvos kariuomenės garsinimas muzikos pasaulyje“ – sakė viceministras.

 

Lietuvos karo akademijoje Vytautas Verseckas 1995 m. įkūrė vyrų chorą „Kariūnas“. Maestro pažymi, kad jam pats laimingiausias gyvenimo laikotarpis yra, kai pradėjo dirbti su šiuo choru. Jau pirmieji kolektyvo pasirodymai pelnė klausytojų simpatijas. Konkursuose „Dainuokime, kariai“ laimėtos pirmosios vietos (1998, 2000 ir 2005 m.), tarptautiniame jaunimo chorų konkurse „Dainų versmė“ II laipsnio diplomai (2001 ir 2003 m.). „Kariūnas“ ir jo Vokalinė grupė 2002 m. pelnė „Aukso paukštės“ apdovanojimą ir šalies chorų konkurse iškovojo 1-ąją vietą.

 

„Kariūno“ repertuare vyrauja žygio ir patriotinės dainos. „Praktiškai daugiau mums nieko ir nereikia, –  sako V. Verseckas. – Tačiau turime ir modernių kūrinių, ir netgi šv. Mišių repertuarą. Choras „Kariūnas“ ypatingas dar ir tuo, kad dainuoja „su jėga“, išsiskiria savotiška charizma. Jaunatviška energija – didelis dalykas, klausytojus ji traukia, užkrečia. Ir uniforma prideda chorui „šarmo“ – ji ne tik publikai labai patinka, bet ir pačius kariūnus priverčia pasitempti, sustiprina vienybės jausmą.“

 

Choras nuolat koncertuoja šventiniuose renginiuose valstybinių švenčių proga, gieda šv. mišių metu bažnyčiose, dalyvauja krepšinio sezono atidarymuose, dainų šventėse ir chorų konkursuose, iškilių asmenų apdovanojimo ceremonijose ir kt. renginiuose. „Kariūnas“ yra puikiai pasirodęs Rygos Tautos namuose, Austrijoje, Klivlendo ir Čikagos lietuvių bendruomenėms.

 

Nuo 1984 m. Vytautas Verseckas taip pat yra Lietuvos mokslų akademijos mišriojo choro chormeisteris, nuo 1994 m. – jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. Šis choras per metus surengia kelias dešimt koncertų. Daug renginių vyksta Vilnijos krašte, kur choras populiarina lietuvišką patriotinę, liaudies ir sakralinę muziką.

 

 

Vytautas Verseckas – Jurbarko (1965 m.), Utenos (1970 m.) rajonų dainų švenčių vyriausiasis dirigentas, Baltijos šalių studentų dainų šventės „Gaudeamus“ (Tartu, 1984 m.), Pasaulio lietuvių dainų šventės „Mes“ (2003 m.), dainų šventės, skirtos Lietuvos dainų švenčių 80-mečiui paminėti, dainų šventės „Būties ratu“ (2007 m.), Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ (2009 m.) dirigentas.

 

V. Verseckas yra apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenes vado, Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo padėkos raštais, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medaliu civiliams „Už nuopelnus“ (2005 m.).

 

 

Dėl papildomos informacijos apie renginį prašome kreiptis į Lietuvos karo akademijos Viešųjų ryšių skyrių tel. 8 5 210 35 26.

 

Nuotraukų aut. Kęstudis Dijokas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media