Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Žinių archyvas (2010 - 08)

Krašto apsaugos ministrės nuomone, Suomija yra geras pavyzdys Lietuvai šalies gynybos srityje
2010.08.27
img

Rugpjūčio 25-26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su darbiniu vizitu lankėsi Suomijoje, kur susitiko su Suomijos gynybos ministru Jyri Häkämies, kariuomenės vadu generolu leitenantu Ari Puheloinen ir gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Kari Rimpi.

 

„Suomijos pavyzdys tik dar kartą įrodo, kad krašto gynyba negali būti įsivaizduojama be visuomenės įsitraukimo, piliečių pasiryžimo ir jų parengimo ginti valstybę. Lygiai kaip ir kariuomenės pareiga yra tarnauti Lietuvos žmonėms taikos metu bendradarbiaujant stichinių nelaimių ar kitų gamtos sukeltų padarinių likvidavime, ne tik dalyvaujant tarptautinėse operacijose", - sakė R. Juknevičienė.

null
Oro gynybos batalionas mini 10-ąsias įkūrimo metines
2010.08.27
img

Rugpjūčio 28 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas minės 10-ąsias bataliono įkūrimo metines. Minėjimo renginiuose dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita, pirmasis bataliono vadas pulkininkas Remigijus Daujotis, bataliono veteranai, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, kitų kariuomenės dalinių vadai.

null
Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atliko du projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę
2010.08.27
img

Rugpjūčio 23-27 d. Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atliko du projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę" dalyviai - Kristina Medžiaušytė iš Šiaulių Lieporių gimnazijos ir Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos.

 

Penktadienį jaunieji praktikantai susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, su kuria pasidalino savaitės, praleistos krašto apsaugos sistemoje, įspūdžiais, aptarė savo svajones ir siekius profesijas sieti su krašto apsauga ir Lietuvos kariuomene.

null
Karo akademija išleido tęstinį mokslinių straipsnių leidinį „Karo archyvas XXV
2010.08.26
img

Rugpjūtį pasirodė tęstinis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos leidinys „Karo archyvas XXV". Jame pateikiami moksliniai straipsniai apie baltų karybos bruožus, Pirmojo pasaulinio karo metus Lietuvos teritorijoje, kovas dėl Lietuvos nepriklausomybės, Lietuvos Respublikos kariuomenę 1918-1940 metais, diskutuojama tarpukario Lietuvos kariuomenės istoriografijos klausimais. Leidinio mokslinis redaktorius ir sudarytojas - Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius pulkininkas leitenantas dr. Gintautas Surgailis.

null
Rengdamiesi misijai Afganistane PAG-12 pamainos kariai dalyvauja lauko taktinėse pratybose
2010.08.26
img

Rugpjūčio 23–26 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajam pėstininkų batalione (Jonavos r., Rukla) vyksta misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) padalinių lauko taktinėse pratybos „Vilkų pasiruošimas“.

null
Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kariai Vokietijoje dalyvauja pratybose „Mėlynasis riteris“
2010.08.26
img

Rugpjūčio 23–27 d. Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vadovaujantys karininkai dalyvauja Vokietijoje, pietinėse Hamburgo apylinkėse, vykstančiose vietovės žvalgymo pratybose „Mėlynasis riteris“ (angl. Blue Knight).

 

Pratybose, kurias organizuoja Danijos divizija, kartu su Lietuvos kariais taip pat dalyvauja Estijos, Latvijos ir Danijos brigadų štabų karininkai. Lietuvos kariams mokymuose vadovauja brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

null
NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse vykdymą rengiasi perimti JAV karių kontingentas
2010.08.25
img

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido keturi Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų Europoje naikintuvai F-15C Eagle. JAV karių kontingentas šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančius Lenkijos karinių oro pajėgų karius pakeis rugsėjo 1 d.

null
Krašto apsaugos ministrė pasirašė Piliečių rengimo ginkluotai valstybės gynybai strategiją
2010.08.25

Istorinę dieną - rugpjūčio 23 d. - minint Juodojo kaspino dieną krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pasirašė Piliečių rengimo ginkluotai valstybės gynybai strategiją. 

 

„Baltijos kelias, suvienijęs tris Baltijos tautas, įrodė, kad lietuvių tautos stiprybė glūdi vieningame žmonių troškime ir ryžte kovoti už laisvę bei viltyje gyventi laisvėje. Žmonių viltys įpareigoja valdžią imtis tinkamų priemonių, kad piliečiai būtų pasirengę ginkluotai valstybės gynybai. Todėl ši strategija bus pagrindinės krašto apsaugos sistemos veiklos gairės, norint užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą valstybės gynybai ilgalaikėje perspektyvoje", - po strategijos pasirašymo kalbėjo ministrė R. Juknevičienė.

null
Išleistas jau ketvirtas Vytauto Didžiojo karo muziejaus almanachas
2010.08.25
img

2010-ųjų rugpjūtį dienos šviesą išvydo almanachas „Vytauto Didžiojo karo muziejus 2009 metais". Almanachas leidžiamas nuo 2006 metų. Karo muziejaus darbuotojai šį leidinį vadina savo nuveiktų darbų ataskaita ir tam tikru įvertinimu.

null
Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atlieka du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai
2010.08.24
img

Rugpjūčio 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje praktiką pradėjo du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Kristina Medžiaušytė iš Šiaulių Lieporių gimnazijos ir  Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos.

 

Visą savaitę jaunieji praktikantai gilinsis į Krašto apsaugos ministerijos veiklą, susitiks su krašto apsaugos sistemos vadovybe, įvairių ministerijos departamentų atstovais ir domėsis jų kasdieniu darbu, taip pat bendraus su Sausumos pajėgų ir Jungtinio štabo karininkais, su Karo prievolės administravimo tarnybos atstovais aptars priėmimo į profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje klausimus. Moksleiviai taip pat lankysis Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyboje ir viename iš Specialiųjų operacijų pajėgų padalinių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media