Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Žinių archyvas (2010 - 03)

Kariai vyksta atstatyti pralaužtų pylimų Nemuno žemupyje Pagėgių savivaldybėje
2010.03.26
img

Kovo 26 d. Pagėgių savivaldybėje Nemunui pralaužus apsauginius pylimus ir vandeniui užliejus šalia esančias gyvenvietes, pylimus ties Panemunės ir Nausėdžių gyvenvietėmis (Pagėgių sav.) padės atstatyti Lietuvos kariai.

Pagalbos teikti išvyko per 20 karių su dviem kariniais sunkvežimiais „Mercedes Benz" UNIMOG. Kariai smėlio maišais atstatys Nemuno pralaužtus pylimus. Į pralaužto pylimo vietą ties Panemune taip pat vyksta vikšrinė amfibija PTS-M, kuri atgabens smėlio maišus ties Nausėdžių gyvenviete.

null
Kariai pašalino ledų sangrūdas Sanžilės upėje ir toliau teikia pagalbą Panevėžio rajone
2010.03.26
img

Atsižvelgdami į Panevėžio miesto ir rajono administracijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos prašymą, kariai tebetęsia pagalbos teikimą Panevėžio rajone. Kovo 26 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininku bataliono vadas majoras Nerijus Stankevičius skyrė 20 karių užbaigti pylimo prie Daukniškių gyvenvietės atstatymą.

 

Ketvirtadienį Mindaugo bataliono kariai talkino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnams gelbstint Daukniškių sodų gyventojus nuo Lėvens upės vandens. Viena karių grupė padėjo statyti galingas vandens pumpavimo stotis ir tiesti jų magistralines žarnas, kiti padėjo tvarkyti užsikimšusią pralaidą, stiprino ir atstatinėjo pylimą.

null
Kairių poligone – baigiamosios misijai Afganistane besirengiančių karių vertinimo pratybos
2010.03.26
img

Kovo  29–balandžio 2 d. Kairių poligone (Klaipėdos r.) Lietuvos  vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės vienuoliktosios pamainos kariai (PAG-11) dalyvaus baigiamojoje pasirengimo misijai Afganistane fazėje – lauko pratybose.

 

Kovo 29 d. misijai besirengiančius karius aplankys ir pratybas stebės JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse.

null
Kariai atstato pralaužtus pylimus Nemuno žemupyje Pagėgių savivaldybėje
2010.03.26
img

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija 

Kovo 26 d. kariai padeda atstatyti Pagėgių savivaldybėje Nemuno pralaužtus apsauginius pylimus ties Panemunės ir Nausėdžių gyvenvietėmis. Pagalbą teikti yra atvykę daugiau kaip 20 karių su dviem kariniais sunkvežimiais „Mercedes Benz“ UNIMOG, vikšrine amfibija PTS-M.

null
Suformuotas papildomas karių būrys paramai potvynio zonoje visoje Lietuvoje teikti
2010.03.26
img

Kovo 26 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione suformuotas papildomas karių būrys paramai potvynio zonoje visoje Lietuvos teritorijoje teikti. 30 karių būrys yra pasiruošęs išvykti iš pastovios dislokacijos vietos (Kaune) po 2 val. nuo gauto signalo.

null
Po šešių sprogdinimų neišplaukus ledams, sprogdinimo darbai Sanžilės upėje bus tęsiami
2010.03.25
img

Kovo 24 d. Panevėžio r. Lėvens ir Sanžilės upėse smarkiai pakilus vandens lygiui ir susidarius ledų sangrūdai, pagalbos teikti buvo atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų batalionų kariai. Operaciją, kurios metu buvo atlikti šeši sprogdinimai, koordinavo Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Nerijus Stankevičius.

null
Mindaugo bataliono kariai atstatė Lėvens upės pralaužtą apsauginį pylimą
2010.03.25
img

Kovo 24 d. Lėvens upei pralaužus apsauginį pylimą, netoli Pakuodžiupių kaimo esančius kolektyvinius sodus užplūdo vanduo, tačiau bendromis Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pastangomis pylimas buvo sėkmingai atstatytas. Iš netoliese esančio karjero kariai supylė daugiau nei 500 smėlio maišų, kuriais buvo pastatyta nauja pylimo dalis ir pavojinga vandens tėkmė buvo sustabdyta. Darbai truko kelias valandas ir juos baigus vandens lygis netoliese esančiose apsemtose sodų bendrijose smarkiai sumažėjo.

null
Vilniuje buvo aptariama Baltijos gnybos koledžo ateitis
2010.03.25
img

Kovo 24 d. Vilniuje, viešbučio „Artis" konferencijų centre, įvyko aukšto lygio Baltijos gynybos koledžo konferencija „Baltijos gynybos koledžo ateitis". Konferencijoje dalyvavo Baltijos šalių ministerijų, koledžo, taip pat Baltijos gynybos koledže veikloje dalyvaujančių šalių - Danijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos atstovai.

null
Kariai toliau teikia pagalbą Panevėžio rajone: ruošiasi dar kartą sprogdinti ledų sangrūdas ir atstatinėja apsauginį pylimą
2010.03.25
img

Kovo 25 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų ir Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų kariai toliau teikia pagalbą Panevėžio rajone: planuoja atlikti sprogdinimo darbus Sandžilės upėje ir dar kartą atstato netoliese Pakuodžiupių kaimo esantį apsauginį pylimą.

null
Dėl kariuomenės pasitelkimo padėti civilinėms institucijoms ekstremalių situacijų metu
2010.03.25
imgLietuvos įstatymai numato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariuomenė į pagalbą tokias situacijas valdančioms ir už tai atsakingoms civilinėms institucijoms yra pasitelkiama šioms institucijos prašant. Koordinavimas ir derinimas dėl kariuomenės pagalbos vyksta per Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD). Šiuo metu potvynio zonoje veikia civilinės saugos sistemos pajėgoms potvynių zonoje valdyti bei jų veiksmams koordinuoti sudaryta PAGD Operacijų centro pajėgų valdymo grupė.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media