Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Lietuvos Prezidentė susipažino su krašto apsaugos sistemos aktualijomis

2010.03.31
image

 

Kovo 31 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė ir vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė apsilankė Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabe Vilniuje, kur susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, kitais atsakingais pareigūnais.

 

Šalies prezidentei kariuomenės vadas pateikė karinę informaciją, susijusią su šalies gynybos planų koncepcija. Krašto apsaugos ministrė pristatė bendrą dabartinę krašto apsaugos sistemos padėtį.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentei trumpai pristačius krašto apsaugos sistemos uždavinius ir įsipareigojimus, buvo pateikta detalesnė informacija apie 2010 m. asignavimus krašto apsaugos sistemai ir sritis, kuriose šie asignavimai buvo sumažinti. Krašto apsaugos ministrė apžvelgė atliktus darbus, iššūkius ir veiklos prioritetus.

 

Dėl finansinės krizės ženkliai sumažėjus KAS finansavimui, yra peržiūrėti planai, įsipareigojimai ir išgryninti finansavimo prioritetai. Mažinamos perteklinės struktūros ir ieškoma optimalesnių resursų panaudojimo būdų.

 

Atsižvelgiant į LR Konstitucinio Teismo nutarimą dėl piliečių konstitucinės teisės tinkamai pasirengti šalies gynybai, šiuo metu jau yra parengti Piliečių rengimo valstybės gynybai strategijos ir Karo prievolės įstatymo koncepcijos projektai. Nuo 2009 m. pradėti organizuoti būtinieji kariniai mokymai.

 

Prezidentė D. Grybauskaitė pažymėjo, kad krašto apsaugos ir Lietuvos kariuomenės atstovai turi intensyviai dalyvauti šiuo metu vykstančiame naujos NATO karinės strategijos kūrimo procese.

 

„Mūsų valstybės apginamumas ir saugumas tiesiogiai priklauso nuo NATO ir šios organizacijos įsipareigojimų Lietuvai. Todėl turime dėti daugiau pastangų siekdami konkrečių NATO garantijų mūsų šaliai“, – sakė šalies vadovė.

 

Krašto apsaugos ministerija yra numačiusi 2010 m. veiklos prioritetus: atnaujinti strateginius dokumentus ir planus (Nacionalinio saugumo strategiją, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą, Lietuvos karinę strategiją, Lietuvos kariuomenės transformacijos planą, Valstybės gynybos planus), parengti piliečių rengimo valstybės gynybai viziją ir atnaujinti karo prievolės ir mobilizacijos reglamentavimą, užtikrinti dalyvavimą NATO greitojo reagavimo pajėgose ir Europos Sąjungos kovinėse grupėse bei vykdyti tarptautinius įsipareigojimus. Krašto apsaugos ministrė pabrėžė, kad visi šie veiklos prioritetai atspindi pagrindinį dabartinės gynybos politikos principą – nacionalinių ir tarptautinių įsipareigojimų balansą.

 

Danguolė Bičkauskienė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos.

2010-03-31 22:54

Regionas

Musu regione ("Baltijos") tik Lenkija ir Latvija su visam atsisake sauktiniu. Vokietija, Danija, Svedija, Norvegija, Suomija, Estija, Rusija, Baltarusija juos turi ir neatsisako.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media