Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žurnalistams įteikti „Metų plunksnos” apdovanojimai

2007.12.22
image

Vakar, gruodžio 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus įteikė „Metų plunksnos” apdovanojimus labiausiai šiais metais iniciatyvumu, atkaklumu ir nuoširdžiu darbu informuojant apie krašto apsaugą pasižymėjusiems žiniasklaidos atstovams.
Pagrindinį apdovanojimą – aukštesniojo rango karininko perpečių (akselbantų) dalį, stilizuotus rašiklius, išsivežė Andrius Vaitkevičius, atstovaujantis alfa.lt. Du antrieji apdovanojimai – žemesniojo rango karininkų perpetės įteiktos Algei Ramanauskaitei (dienraštis „Respublika”) už nuolatinį dėmesį karių gyvenimui ir Jurgitai Činkienei (savaitraštis „Ekstra”) už kūrybingumą ir iniciatyvas. 
 
Šiais metais įsteigtas ir naujas – „kariško bato” apdovanojimas. Jis įteikta Birutei Vyšniauskaitei (dienraštis „Lietuvos rytas”) už nuolatinį „mynimą” krašto apsaugos tema.
Pirmą kartą susirikusiems buvo pristatyta vaizdo medžiaga „Žiniasklaidos atstovai krašto apsaugos sistemoje”, ir jau antrą kartą surengta fotografijų paroda „Žiniasklaidos atstovai kariuomenėje”. 
Apdovanojimas „Metų plunksna” teikiamas nuo 2001 m. labiausiai Lietuvos žiniasklaidoje pasižymėjusiems asmenims už aktyvumą, iniciatyvą, profesionalų darbą informuojant visuomenę apie krašto apsaugą ir kariuomenę. Iki šių metų pagrindiniais prizais apdovanoti: nacionalinio dienraščio „Respublika” žurnalistas Ainis Gurevičius, naujienų agentūros BNS redaktoriaus pavaduotojas Aleksandras Matonis, Lietuvos radijo pirmosios programos laidos apie kariuomenę žurnalistė Regina Germanavičiūtė, Šiaulių regiono ir miesto laikraščio „Šiaulių kraštas” žurnalistė Živilė Kavaliauskaitė, dienraščio „Kauno diena” redaktorė Aušra Lėka.metų plunksna
Perpetės (akselbantai) – tai karinės uniformos perpetiniai raiščiai su metaliniais antgaliais, segami prie dešiniojo peties. Pagal vieną iš perpečių atsiradimo versijų – tai stilizuoti rašikliai. XVIII a. pirmieji juos pradėjo nešioti aukštesniojo rango vadų adjutantai ir pasiuntiniai. Mūšio sąlygomis vadų komandos ir nurodymai keitėsi labai greitai, todėl adjutantai ir pasiuntiniai skubėdavo užsirašyti tuos nurodymus, o kad pieštukai nepasimestų, juos pririšdavo ir pasikabindavo ant kaklo. Vėliau pieštukus pakeitė švininiai rašaliniai rašikliai, kurie galiausiai prarado pirminę savo paskirtį ir tapo karinės uniformos elementu.
Nuotraukose: 1. Pagrindinį prizą atsiėmęs Andrius Vaitkevičius. 2. „Karišku batu” apdovanota Birutė Vyšniauskaitė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media