Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Afganistane prasidėjo musulmonų religinė šventė Ead

2007.12.19
image

Gruodžio 19 d. Čagčarane prasidėjo musulmonų religinė šventė Ead. Ji tęsis keturias dienas, per kurias musulmonai melsis, lankys savo giminaičius, dovanos dovanas ir tradiciškai aukos avį.

Musulmonų Dievas Alachas norėjo patikrinti savo pranašo Ibrahimo ištikimybę. Pirmą kartą liepė pastatyti Dievo namus, kur žmonės galėtų rinktis kartą per metus ir melstis, o antruoju išbandymu jis liepė Ibrahimui paaukoti Dievui sūnų Izmaelį. Ibrahimas, įrodydamas savo ištikimybę Dievui, liepė savo žmonai švariai nuprausti sūnų Izmaelį ir nudažyti jam rankas bei akis. Kitą dieną jis atsivedė sūnų aukoti Dievui. Ibrahimui nespėjus paaukoti savo sūnaus, Alachas liepė savo angelams Izmaelį sukeisti su avinu. Jie taip ir padarė. Tuo metu Ibrahimas buvo užsimerkęs ir nematydamas nužudė aviną. Atsipeikėjęs pamatė savo sūnų Izmaelį stovintį šalia, o Dievas Alachas pasakė įsitikinęs jo ištikimybe.

Nuo to laiko musulmonų pasaulyje yra švenčiama ši šventė, vadinama Ead. Šiuo metų laiku tai yra Didysis Ead, o Mažasis Ead būna po Ramadano. Ši šventė tapatinama su krikščioniškosiomis Šv. Velykomis.

Čagčarano musulmonų vaikai aprengiami spalvingiausiais drabužiais, įvairiausiomis spalvomis jiems padažomos akys, lūpos ir rankos. Vietiniai gyventojai pirmąją dieną švęsti pradeda ankstyvomis pamaldomis. Tą pačią dieną jie aukoja avį, kurią dalija į tris dalis: vieną – vargšams, antrą – giminaičiams, likusią pasilieka sau ir vaišina užsukusius svečius. Antrą ir trečią dienomis jie vaikšto vieni pas kitus į svečius ir dalijasi dovanomis.

Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) kariai, gerbdami vietinę religiją ir tradicijas, pasveikino Goro valdžios atstovus ir vietinius gyventojus sveikinimo laiškais ir įvairiomis dovanomis.

Čagčarano gyventojus per vietos televiziją sveikino PAG-6 vadas pulkininkas Albertas Kondrotas.

PAG-6 medikai vyko į Čagčarano ligoninę ir padovanojo įvairių priemonių – patalynės komplektus, indus ligoninės valgyklai, medicinines priemones dezinfekcijai bei įteikė asmenines dovanas ligoninės gydytojams. Dovanojimo ceremoniją organizavo PAG-6 stovyklos ligoninės vyriausiasis gydytojas pulkininkas leitenantas Marijus Šalkevičius.

Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyrius ta pačia proga nuveš šiltų rūbų komplektų ir antklodžių į Čagčarane esančią pabėgėlių stovyklą,  į berniukų mokyklos bendrabutį –  per 400 antklodžių.

Pasibaigus šiai šventei PAG-6 kariai švęs šv. Kalėdas ir Naujuosius Metus. Kariams bus suorganizuota Kūčių vakarienė ir galbūt karius aplankys Kalėdų Senelis. Šventiška šiluma ir Tėvynės ilgesys karius dar kartą suburs į vieną darnų kolektyvą.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.


PAG-6 Visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus.

Nuotraukose --

Kpt. Juozas Girdauskas su vietos senoliu ir vaiku.

Plk. ltn. M. Šalkevičius teikia dovanas Čagčarano ligoninės gydytojams.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media