Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Prisieks pirmo kurso Karo akademijos kariūnai

2007.10.12
image

Spalio 13 d. 11 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) vyks iškilminga pirmo kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Joje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, kariuomenės dalinių atstovai, kariūnų draugai ir artimieji.

Tęsiant Karo akademijos tradicijas geriausiam kurso kariūnui, kuriuo šiais metais buvo išrinktas Vytautas Krekys, bus suteikta garbė pabučiuoti akademijos vėliavą prisiekusių kariūnų vardu. Geriausią pirmo kurso kariūną išrinko vadai ir taktikos instruktoriai bazinio kario kurso metu.

Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 56 kariūnai, iš jų – penkios kariūnės. Bendradarbiaujant su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutu aštuoni kariūnai bus rengiami kaip aviacijos specialistai.

Prieš priesaiką kariūnai patyrė devynių savaičių išbandymus, paremtus tiek fizine, tiek psichologine įtampa. Keturias savaites kariūnai mokėsi Karo akademijoje, kur susipažino su kariuomenės struktūra, akademijos vidaus tvarka, statutais, įgijo teorinių žinių apie Lietuvos kariuomenės ginkluotę, ryšių sistemas, medicinos žinių pradmenų.

Per penkias savaites bazinio kario kurso metu, vykusio Centriniame poligone, kariūnai praktiškai patikrino savo žinias, įgytas akademijoje, turėjo galimybę patys vadovauti mažiems padaliniams, todėl kiekvienas galėjo atrasti savo galimybių ribas ir patikrinti sugebėjimus. Iš daugelio jaunuolių, dalyvavusių atrankoje stojant į Karo akademiją, buvo atrinkti patys stipriausi ir ištvermingiausi vaikinai ir merginos, pasiryžę toliau siekti savo tikslų. Iškilmingai prisiekę visi jie taps kariais, Lietuvos karo akademijos kariūnais.

Eglė Trataitė, Karo akademija.    

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media