Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę aplankė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas

2007.10.31
image

Spalio 30 d. Afganistano Goro provincijoje lankėsi NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Džonas Kradokas (John Craddock) ir jį lydėjusi delegacija, kurios sudėtyje – Lietuvos nuolatinis atstovas NATO ambasadorius Linas Linkevičius, NATO vyriausiasis civilinis atstovas Afganistane ambasadorius Danas Evertsas (Daan Everts), NATO Karinio komiteto seniūnas brigados generolas Edvardas Mažeikis, kiti aukšto rango karininkai ir civiliai atstovai.

Vizito metu svečiai susitiko su Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-5) vadu pulkininku Daliumi Polekausku ir specialiosios misijos atstovais. Gen. Dž. Kardokas domėjosi provincijos vystymo prioritetais ir iniciatyvomis. Čagčarane NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas lankėsi policijos stoties naujų pastatų statybvietėje, kur buvo supažindintas su įgyvendinamo projekto eiga; delegacija taip pat viešėjo moksleivių bendrabutyje.

Lietuvos specialiosios misijos vadovo pavaduotojas Tomas Urbonas pažymi, kad Lietuva kaip viena iš valstybių donorių Afganistanui, prisiėmusi įsipareigojimą prisidėti prie Goro provincijos vystymo, inicijuoja ir įgyvendina projektus, kuriais siekiama sustiprinti administracinius, teisėsaugos, sveikatos sistemos ir kitų atsakingų struktūrų pajėgumus. Švietimo kokybės ir sąlygų gerinimui skiriama ypač daug dėmesio. Pasak jo, kitais metais Afganistano Goro provincijoje statoma 14 naujų mokyklų. Projektą finansuos Lietuva, o jo įgyvendinimu rūpinsis Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos (World Food Programme) atstovai. Mokyklas statys provincijos gyventojai, jiems bus nupirktos reikalingos medžiagos, už darbą gyventojams bus atlyginta maistu. Lietuva šiam projektui įgyvendinti numato skirti 700 tūkst. litų.

Be to, šį rudenį Lietuvos ir kitų tarptautinių donorų iniciatyva pradėti naujo vaikų namų pastato statybos darbai. Per 300 našlaičių vaikų į jį galės persikelti, tikimasi, kitų metų vasarą. Dalį šio projekto finansuos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija iš vystomojo bendradarbiavimo projektams Afganistane skirtų lėšų.

Dar iki žiemos planuojama visų provincijos rajonų, kurių yra dešimt, vaikams išdalyti mokymo priemonių, taip pat šiltų drabužių.

Siekdama išlaikyti stabilią saugumo situaciją Goro provincijoje, PAG išskirtinį dėmesį skiria vietos policijos rengimui ir aprūpinimui. PAG-5 vadas plk. D. Polekauskas ne kartą yra pabrėžęs policijos pajėgumų stiprinimą kaip vieną iš prioritetinių sričių. Kitais metais pagal Europos Komisijos ir Lietuvos bendrai finansuojamą 500 tūkst. eurų  (1,7 mln. litų) vertės projektą Goro provincijoje bus pastatytos devynios policijos stotys, o pareigūnus jau moko Lietuvos policijos departamento deleguoti pareigūnai.

Nuo PAG įsikūrimo Afganistano Goro provincijoje pradžios policininkai buvo mokomi šaudyti iš įvairių tipų ginklų, kriminalinių tyrimų, asmens apsaugos ir pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių. Vietos policija aprūpinta motociklais, radijo ryšio ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis. Paramą policijos pareigūnams Goro provincijoje nuolat teikia ir JAV policijos patarėjų misija.

Afganistano Goro provincija, kur tarnauja mūsų kariai, laikoma viena saugiausių, tačiau ir skurdžiausių  provincijų. Tai nuolat pažymi ne tik vietos valdžios atstovai, bet ir patys gyventojai. Jie pabrėžia PAG indėlį užtikrinant saugumą, tačiau siekia atkreipti tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų dėmesį ir surasti finansinius donorus numatytiems provincijos vystymo prioritetams įgyvendinti.

Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG-5 suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Taip pat čia tarnauja kariai iš kitų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” dalinių, Karinių oro pajėgų, Logistikos valdybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Iš viso per 130 Lietuvos karių. Afganistano Goro provincijoje misiją kartu su mūsų kariais atlieka Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos kariai, civiliai tarnautojai iš Lietuvos, Islandijos ir Jungtinių Valstijų.

Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės penktoji pamaina misiją pradėjo gegužės mėnesį ir baigs lapkričio viduryje.

Vyr. ltn. Vida Urbonaitė, PAG-5 atstovė spaudai.

2013-09-09 17:57

Nimnoul

sako:Laba diena, Rasa,jei vaikas vytska į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvytska į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media