Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Lietuvos kariuomenės vadas aplankė Afganistano Goro provincijoje misiją atliekančius karius

2007.10.09
image

Spalio 8 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus ir jį lydėjusi delegacija lankėsi Afganistano Goro provincijoje, kur susitiko su misiją atliekančiais kariais, vietos valdžios atstovais.

 

Kariuomenės vadas su Provincijos atkūrimo grupės penktosios pamainos (PAG-5) vadu pulkininku Daliumi Polekausku aptarė provincijos saugumo situaciją, stovyklos plėtros klausimus. Gen. mjr. V.Tutkus taip pat domėjosi PAG vykdomomis užduotimis, karių turima ginkluote, jų gyvenimo sąlygomis.

 

Gen. mjr. V.Tutkus susitikime su Goro provincijos gubernatoriumi Baz Mohammad Ahmady atkreipė dėmesį, kad tokiai izoliuotai provincijai kaip Goras, labai svarbu sukurti infrastruktūrą, nustatytiems prioritetams įgyvendinti būtina ieškoti tarptautinių finansinių donorų. Taip pat abi pusės sutiko dėl provincijos vystymo projektų stokos, pasigesta skirtingų nevyriausybinių ar kitų organizacijų aktyvumo.

 

Goro provincijos valdžios atstovai nuolat pabrėžia PAG karių indėlį išlaikant saugią provinciją, tačiau dažnai turi priekaištų dėl per mažai įgyvendinamų vystymo projektų.

 

Kaip vieną iš siektinų prioritetų kariuomenės vadas gen. mjr. V.Tutkus išskyrė kelio Heratas-Kabulas sutvarkymą, taip pat pažymėjo oro uosto rekonstrukcijos svarbą. Kiek žinoma, Afganistano vyriausybė, padedant tarptautinei bendruomenei, ieško galimybių rekonstruoti Čagčarano oro uostą.

 

Lietuvos specialioji misija inicijuoja ir įgyvendina provincijoje projektus, kuriais siekiama sustiprinti administracinius ir teisėsaugos pajėgumus, taip pat susitelkiama į švietimo plėtrą, mokymo kokybės gerinimą.

 

Lietuvos misijos Afganistane vadovas Aleksandras Matonis įteikė Afganistano Goro provincijos gubernatoriui Baz Mohammad Ahmady Lietuvos užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno oficialų laišką, kuriame gubernatorius kviečiamas atvykti į Lietuvą.

 

Kartu su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Valdu Tutkumi Afganistano Goro provincijoje viešėjo Kroatijos kariuomenės vadas generolas Josip Lucič. Afganistano Goro provincijoje misiją kartu su mūsų kariais atlieka Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos kariai, civiliai tarnautojai iš Lietuvos ir Islandijos. Abiejų šalių kariuomenių vadų vizito metu Goro provincijoje lankėsi ir Afganistano vakarų regioninės vadavietės vadas brigados generolas Fausto Macor, kuriam tiesiogiai yra pavaldi mūsų PAG, kaip sudėtinė Tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis.

 

Lietuvos vadovaujama PAG ir Specialioji misija Afganistano Goro provincijoje veikia nuo 2005 m. birželio. PAG-5 Goro provincijoje misiją pradėjo gegužės mėnesį ir, planuojama, baigs lapkritį.

 

Kelių dienų vizito Afganistane metu Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus taip lankėsi Afganistano pietinėje dalyje, kur susitiko su ten tarnaujančiais Lietuvos specialiųjų pajėgų kariais.

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media