Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Lietuvoje lankosi Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Dž. Rait

2007.10.24
image

Spalio 23-26 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Džesika L. Rait. (Jessica L. Wright).

Spalio 24 d. generolė lankėsi Lauko ir Savanorių pajėgų štabuose. Čia laikinai einantis Lauko pajėgų vado pareigas pulkininkas Jonas Vytautas Žukas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) vadas pulkininkas Antanas Plieskis pristatė savo vadovaujamas pajėgas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) pagal savo formavimo principus ir vykdomas užduotis yra giminiškos JAV Nacionalinei gvardijai. Pastaraisiais metais tarp KASP ir Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos atstovų vyksta dvišaliai susitikimai įvairiais bendradarbiavimo klausimais. Pensilvanijos valstijos Nacionalinė gvardija ypač padeda Savanorių pajėgų štabo ir rinktinių specialistams juos konsultuodama bendradarbiavimo su karių savanorių darbdaviais ir karių savanorių verbavimo klausimais. Šia tema JAV ir Lietuvoje 2006-2007 m. buvo surengti keli seminarai bei susitikimai.

Susitikimo su KASP vadu metu gen. mjr. Dž. Rait ypač domėjosi, kaip vyksta būsimųjų karių verbavimas į Savanorių pajėgas, o taip pat kaip vykdomas karių savanorių mokymas.

KASP vadovybė pareiškė norą susipažinti su kolegų iš JAV Nacionalinės gvardijos „išmoktomis pamokomis”  tarptautinių operacijų srityje. Nuo 2004 metų tarptautinėse operacijose jau dalyvavo daugiau nei 400 savanorių, aktyviojo rezervo karių. Savanorių pajėgų vadovybė taip pat išreiškė pageidavimą plėtoti KASP ir Pensilvanijos Nacionalinės Gvardijos bendradarbiavimą karinio mokymo srityje.

JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos atstovai aktyviai jau keletas metų dalyvauja Lauko pajėgų ir KASP lygmens pratybose, tarptautiniuose mokymuose, Savanorių sporto žaidynėse. Atstovai iš JAV dalyvavo tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis” 2005 ir 2007 m. ir „Baltijos dvasia” 2006 m.

Šiais metais JAV Nacionalinės Gvardijos instruktoriai dalyvavo misijai Irake besiruošiančio LITCON būrio karių pasirengimo kurse rengime KASP Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų mokomajame batalione.

Vizito Vilniuje metu viešnia taip pat susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Valdu Tutkumi, Gynybos štabo viršininku brigados generolu Vitalijumi Vaikšnoru, kariuomenės Transformacijos projekto vadovu pulkininku Gintautu Zenkevičiumi, lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų štabe ir Divizijos generolo Stasio Raštikio Puskarininkių mokykla Kaune.

Kartu su generole Lietuvoje lankosi gen. mjr. Stephen M. Sischo, Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos vadės pavaduotojas,  plk. Frank J. Sullivan, Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos Jungtinio štabo direktorius ir mjr. Christopher D. Ferrara, Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos Bendradarbiavimo programos koordinatorius.

Generolė majorė Dž. L. Rait Lietuvoje lankosi antrąjį kartą. Pirmą kartą Pensilvanijos savanorių vadė į Lietuvą buvo atvykusi 2004 m.

Apie Dž. Rait karinę karjerą

Karinę karjerą Dž. Rait pradėjo 1975 m. įstojusi į Pensilvanijos valstijos Nacionalinę gvardiją po socialinio darbo bakalauro studijų Aldersono Brodus koledže. Generolė turi Vebsterio universiteto vadybos magistro laipsnį.

Tarnybą Dž. Rait pradėjo 1975 m. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos štabe, štabo padalinyje. Baigusi skrydžių mokyklą tarnavo: 228-oje aviacijos kuopoje, 28-ame aviacijos batalione, 1028-oje transportavimo kuopoje, Rytų armijos nacionalinės aviacijos gvardijos mokymų bazėje ir 1160-oje transportavimo kuopoje Džordžijos valstijoje.

1986 m. Džesika Rait įsitraukė į Nacionalinės gvardijos ir rezervo programą ir buvo paskirta Džordžijos pietų koledžo karybos dėstytoja. 1989 m. ji buvo pervesta į Nacionalinės gvardijos štabą.

Nuo 1997 m. sausio iki 1997 m. lapkričio generolė Džesika Rait vadovavo 28-ajai Aviacijos brigadai, 28-ajai mechanizuotų pėstininkų divizijai. Dž. Rait – pirmoji moteris JAV armijoje, vadovavusi brigadai.

Prieš paskiriant generolo adjutanto pavaduotoja (Sausumos pajėgose), generolė tarnavo JAV Aviacijos pajėgose.

Brigados generolės laipsnis  Dž. Rait suteiktas 2001 m. sausio 7 d. Ji yra pirmoji Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos moteris, tapusi generole. Generolės majorės Dž.  Rait laipsnis suteiktas 2005 metais, balandžio 28 d.

KASP atstovas spaudai gr. Vilius Džiavečka.

Nuotraukoje -- plk. A. Plieskis ir gen. mjr. Dž. Rait.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media