Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas dalyvavo neformaliose NATO gynybos ministrų konsultacijose

2007.10.25
image

Spalio 24–25 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas dalyvavo neformaliame NATO gynybos ministrų susitikime Nordveike Nyderlanduose.

NATO gynybos ministrai daug dėmesio skyrė NATO operacijoms aptarti. Susitikime Lietuva paragino NATO geriau koordinuoti pastangas Afganistane. „Būtina glaudžiau bendradarbiauti NATO šalims, atsakingoms už skirtingas Afganistano provincijas”, – pabrėžė J. Olekas. Diskusijoje taip pat konstatuota, kad vien karinės pajėgos nei Afganistane, nei kitose operacijose nepadės pasiekti sėkmės. Kalbėdami apie Afganistaną ministrai taip pat pabrėžė, kad būtina geriau informuoti visuomenę apie NATO pastangas ginti bendrąsias vertybes Afganistane.   
 
Šiame susitikime ministrai sutarė reformuoti NATO greitojo reagavimo pajėgas ir pritarė sprendimui pirmenybę teikti šių pajėgų branduoliui, kuris būtų pasiruošęs vykdyti labiausiai tikėtinas operacijas. NATO šalys parėmė Lietuvai aktualius siūlymus daugiau dirbti energetinio saugumo ir kibernetinės gynybos srityje. „Iki Bukarešto aljansas turi susitarti dėl priemonių, padėsiančių kovoti su šiuolaikinėmis grėsmėmis, tokiomis kaip pvz., manipuliacija energetiniais resursais ar kibernetinės atakos”, – sakė J. Olekas.

Atskira sesija buvo skirta NATO gynybos ministrų ir NATO nepriklausančių, tačiau dalyvaujančių aljanso operacijoje Afganistane, valstybių atstovų susitikimui. Šalys kartu su Pasaulio banko, Jungtinių tautų ir ES atstovais pasidalijo mintimis su Afganistano gynybos ministru Abdurahimu Varduku, kaip geriau koordinuoti Afganistano atkūrimui skiriamą paramą.

Šiame susitikime taip pat įvyko NATO ir Rusijos tarybos posėdis, kuriame aljanso gynybos ministrai diskutavo su Rusijos gynybos ministru Anatolijumi Serdiukovu aktualiais saugumo klausimais.

Kitas NATO gynybos ministrų susitikimas įvyks 2008 m. vasario mėnesį Vilniuje. NATO gynybos ministrai pabrėžė, kad Vilniaus susitikimas bus svarbi „tarpinė stotelė” prieš NATO valstybių vadovų susitikimą 2008 m. pavasarį Bukarešte.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media