Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Kariuomenės sportininkai vyksta į IV pasaulio kariškių sporto žaidynes Indijoje

2007.10.10

Spalio 11 d. Lietuvos kariuomenės sporto klube rengiama Lietuvos kariuomenės sportininkų išlydėtuvių į IV pasaulio kariškių sporto žaidynes ceremonija. Išlydėtuvėse dalyvaus Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Vitalijus Vaišnoras, laikinai einantis Lauko pajėgų vado pareigas pulkininkas Vytautas Žukas.

 

IV pasaulio kariškių žaidynės vyks spalio 14–21 d. Indijoje, Hyderabado mieste. „Šios žaidynės, kaip ir olimpiada, vyksta kas ketveri metai, ir mūsų kariuomenės sportininkams tai didžiulis įvykis, kurio laukiame ir ruošiamės”, – sakė Lietuvos kariuomenės sportininkų delegacijos vadovas pulkininkas leitenantas Valentinas Mizgaitis.

Pirmą kartą Pasaulio kariškių sporto žaidynių istorijoje dalyvaus sportininkai iš daugiau kaip 100 pasaulio šalių. Lietuvos kariuomenės rinktinei atstovaus rankininkai, boksininkai, graikų ir romėnų imtynininkai, šauliai, dziudo kovotojai, parašiutininkai, lengvosios atletikos ir karinės penkiakovės atstovai, iš viso – apie 60 sportininkų.

Realiausiais pretendentais iškovoti medalius laikomi imtynininkai Mindaugas Ežerskis ir Valdemaras Venckaitis, neseniai Pasaulio imtynių čempionate Azerbaidžane iškovoję sidabro ir bronzos medalius, taip pat Europos pirmenybių bronzos laimėtojas Laimutis Adomaitis ir Pasaulio kariškių čempionato prizininkai Mindaugas Mizgaitis ir Aleksėj Djakonov. „Jeigu imtynininkai išlaikys tokį pasirengimo lygį kaip iki šiol, sėkmingai ištvers skiepus, aklimatizaciją ir karštį, jie turi daug šansų grįžti į Lietuvą su medaliais”, – prognozavo Lietuvos kariuomenės Sporto klubo specialistas Alvydas Koncevičius.

 

Kovoti dėl aukščiausių įvertinimų ketina dziudo atstovas Albertas Techovas, rankinio bei parašiutininkų laisvojo kritimo komandos. Parašiutininkai yra Pasaulio kariškių čempionato prizininkai, o prieš žaidynes treniravosi specialiame aerodinaminiame vamzdyje Jungtinėje Karalystėje.

 

Šiais metais Pasaulio kariškių sporto žaidynėse dalyviai varžysis 14-oje sporto šakų.

 

IV pasaulio kariškių sporto žaidynes organizuoja Tarptautinė kariškių sporto taryba (CISM– Conseil International du Sport Militaire). Šiuo metu CISM vienija 127 valstybes nares. Lietuva jos visateise nare tapo 1994 m. CISM kasmet surengia apie 100 – 20 kontinentinių ir nacionalinių čempionatų, 10 –12 pasaulio čempionatų, o kas ketverius metus organizuoja pasaulio kariškių sporto žaidynes. CISM veikla grindžiama idėja „draugystė per sportą”. Tarybos tikslas – stiprinti draugystę tarp karinių pajėgų, organizuoti varžybas, propaguoti karinį sportą visuomenėje, vykdyti humanitarinę veiklą, stiprinti solidarumą ir taiką tarp tautų.

 

 

Lietuvos kariuomenės sportininkų delegacijos palydų ceremonijos pradžia 07.30 val. Lietuvos kariuomenės sporto klube (Kapsų g. 44).

 

 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Lietuvos kariuomenės delegacijos vadovą plk. ltn. Valentiną Mizgaitį tel. (8 5) 265 63 44, mob. 8 687 92303, Iloną Skujaitę 8 686 94458.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media