Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Į misiją Afganistane išvyksta ir šeši karo medikai

2007.10.26
image

Lapkričio pradžioje į misiją Afganistane išvyksta ir šeši Lietuvos karo medikai. Jie tarnaus  Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) sudėtyje. Skirtingai nuo ankstesnių misijų, šįkart karo medikai Afganistane tarnaus perpus trumpiau. Pradedant PAG-6 misija, medikų rotacija vyks kas tris mėnesius. Toks sprendimas palengvins karo medikų kontingento PAG formavimą.  

 

Lapkričio viduryje Čagčarane įsikūrusioje PAG-6 stovykloje greta Lietuvos, Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos, Islandijos vėliavų suplevėsuos ir Gruzijos vėliava. Kartu su Lietuvos karo medikais PAG-6 karių ir civilių sveikatos priežiūra rūpinsis ir vienas chirurgas iš Gruzijos. Ukraina į PAG-6 siunčia du karo medicinos gydytojus – anesteziologą ir chirurgą.  

 

Ukrainos ir Gruzijos karo medikų dalyvavimas Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės misijoje yra įtvirtintas dvišaliais techniniais susitarimais, kurie buvo pasirašyti su šių valstybių gynybos ministerijomis atitinkamai šių metų kovo ir birželio mėnesiais. Pagal susitarimus šalių partnerių karo medikų tarnyba PAG misijoje truks pusę metų.

 

Karo medicinos tarnyba neturi arba turi labai mažai tam tikrų medicinos sričių specialistų, reikalingų medicininei paramai PAG užtikrinti, todėl šalių partnerių pagalba Lietuvos kariuomenei labai naudinga.

 

Lietuvos karo medikai tarptautinėse operacijose dalyvauja nuo 1995 metų. Iš viso tarptautinėse misijose yra tarnavę 103 karo medikai, iš kurių apie 30 misijose yra dalyvavę po du, tris ir daugiau kartų. Kai kurie iš dalyvavusių tarptautinėse operacijose karo medikų yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Iš tarptautinėse operacijose dalyvavusių karių  45 – karininkai, 58 – viršilos, seržantai, grandiniai. Tokiose operacijose yra dalyvavusios 30 moterų, keletas iš jų dalyvavo po du kartus. 12 moterų yra karininkės, 18 – seržantės ir grandinės.

 

Dauguma karininkų yra karo medicinos gydytojai: bendrosios praktikos gydytojai, odontologai, traumatologai, chirurgai. Karo medicinos gydytojų anesteziologų funkcijas tarptautinėse operacijose vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Viršilos, seržantai ir grandiniai tarptautinėse operacijose yra dalyvavę kaip karo medicinos gydytojų padėjėjai (civilinės specialybės atitikmuo – bendrosios praktikos slaugytojai) arba paramedikai.

 

Karo medikai tarptautinėse operacijose yra dalyvavę misijose Albanijoje, Afganistane, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, Kroatijoje, Serbijoje ir Juodkalnijoje (Kosovo provincija).

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media