Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Afganistano Goro provincijoje sudeginta daugiau kaip 4 tonos narkotikų

2007.10.11
image

Spalio 10 d. Afganistano Goro provincijoje sudeginta daugiau kaip 4 tonos narkotikų. Šios narkotinės medžiagos vietos policijos buvo sulaikytos rugsėjo viduryje spalio pradžioje.

 

Narkotikų deginimo operaciją Čagčarane stebėjo Goro provincijos atkūrimo grupės penktosios pamainos (PAG-5) vadas pulkininkas Dalius Polekauskas, provincijos gubernatorius Baz Mohammad Ahmady, kiti teisėsaugos ir saugumo institucijų vadovai.

NATO vadovaujamos Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF), kurių sudėtyje misiją Afganistane atlieka ir Lietuvos kariai, tiesiogiai nedalyvauja kovojant su narkotikų verslu, tačiau padeda rengti ir aprūpinti policijos pareigūnus, kurie, be kitų funkcijų, vykdo ir kovos su narkotikų prekyba operacijas.

„Vietos policijai visada skyrėme išskirtinį dėmesį ir šiandien matome glaudaus bendradarbiavimo, paramos ir mokymų rezultatus. Policija žino savo funkcijas ir ryžtingai nusiteikusi kovoti ne tik su narkotikų verslu, bet ir su kriminalinių nusikaltimų vykdytojais. Pastarosios dvi operacijos, kurių metu buvo sulaikytos didžiulės narkotikų kontrabandos, parodė, kad vietos policija jau gali veikti darniai, nebijodami ir tikrai profesionalėja”, – kalbėjo plk. D. Polekauskas. Jis pažymėjo, kad policijos pareigūnai bus mokomi ir toliau. 

Nuo PAG įsikūrimo Afganistano Goro provincijoje pradžios policininkai buvo mokomi šaudyti iš įvairių tipų ginklų, taip pat kriminalinių tyrimų, asmens apsaugos ir pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių. Vietos policija aprūpinta motociklais, radijo ryšio ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis. Paramą policijos pareigūnams Goro provincijoje nuolat teikia ir JAV policijos patarėjų misija.

Pasak Lietuvos misijos Afganistane vadovo Aleksandro Matonio, pagal Europos Komisijos ir Lietuvos bendrai finansuojamą 500 tūkst. eurų  (1,7 mln. litų) vertės projektą Goro provincijoje, siekiant sustiprinti kovą su narkotikų gabentojais, kitąmet bus pastatytos devynios policijos stotys, pareigūnų mokymuose dalyvaus ir Lietuvos policijos departamento deleguoti pareigūnai.

Jungtinių Tautų narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro (angl. The United Nations Office on Drugs and Crime, UNODC) rugpjūčio mėnesį paskelbtais duomenimis, palyginti su 2006 metais, šiemet Afganistane opijaus derlius padidėjo 34 procentais ir siekia 9 tūkstančius tonų. Tai sudaro  maždaug 93 procentus pasaulyje pagaminamo opijaus.

 

Lietuvos vadovaujama PAG ir Specialioji misija Afganistano Goro provincijoje veikia nuo 2005 m. birželio. PAG-5 Goro provincijoje misiją pradėjo gegužės mėnesį ir, planuojama, baigs lapkritį.

 

PAG-5 atstovė spaudai vyresnioji leitenantė Vida Urbonaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media