Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Išleista „Lietuvos gynybos politikos baltoji knyga”

2006.03.30

 

Krašto apsaugos ministerija parengė ir išleido „Lietuvos gynybos politikos baltąją knygą”.

Atsisųsti „Baltąją knygą”.

 

„Baltoji knyga” – tai švietėjiško pobūdžio leidinys, skirtas plačiajai Lietuvos ir užsienio visuomenei – asmenims, kurie domisi gynyba ir kariuomene, politikams, valstybinių institucijų atstovams, akademinei bendruomenei.

 

Leidinyje išsamiai aptariamas naujas ginkluotųjų pajėgų vaidmuo ir misijos pakitusioje tarptautinio saugumo aplinkoje, pristatomos pagrindinės Lietuvos gynybos politikos kryptys ir darbotvarkė, supažindinama su svarbiausiomis Lietuvos gynybos reformos prielaidomis ir uždaviniais.

 

„Baltojoje knygoje” išskiriamos pagrindinės Lietuvos gynybos politikos kryptys – saugumo aplinkos kūrimas ir patikimos gynybos užtikrinimas. Didžiausias dėmesys leidinyje skiriamas gynybos reformai kuriant modernią kariuomenę, plėtojant greitai reaguojančias, mobilias, gerai ginkluotas ir parengtas pajėgas, galinčias prisidėti prie Aljanso kolektyvinės gynybos ir įvairių tipų NATO tarptautinių operacijų už Lietuvos ribų. „Baltojoje knygoje” taip pat apžvelgiami Sausumos pajėgų, Karinių jūrų pajėgų, Karinių oro pajėgų ir kitų kariuomenės padalinių plėtros prioritetai, numatomi personalo valdymo politikos pokyčiai, ginkluotės ir karinės technikos modernizavimo ir įsigijimų planai.

 

„Lietuvos gynybos politikos baltoji knyga” leidžiama jau trečią kartą. Prieš tai „Baltoji knyga” buvo išleista 1999 ir 2002 metais. Naujausią leidinį parengti paskatino esminiai pokyčiai valstybės politikoje – įstojimas į NATO ir Europos Sąjungą ir poreikis supažindinti visuomenę su Lietuvos kaip šių organizacijų narės gynybos politikos tikslais ir uždaviniais. Ankstesniuose leidiniuose didžiausias dėmesys buvo teikiamas Lietuvos siekiui integruotis į euroatlantines institucijas.

 

„Lietuvos gynybos politikos baltosios knygos” tekstą galima rasti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos tinklapyje www.kam.lt.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media