Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Rengiamas seminaras apie apsaugą nuo masinio naikinimo ginklo

2005.11.23

Lapkričio 24–25 d. Lauko pajėgų štabo Medicinos skyriaus specialistai Karo akademijoje organizuoja seminarą „Apsauga nuo masinio naikinimo ginklo”. Jame dalyvaus specialistai, atsakingi už ABC (atominio, biologinio ir cheminio ginklo) apsaugos organizavimą kariniuose vienetuose.

 

Paskaitas šiame seminare skaitys specialistai iš Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Radiacinės saugos centro, Vidaus reikalų ministerijos, Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro bei Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų štabo.

 

Šiuolaikinėse gynybos koncepcijose daug dėmesio skiriama informacijai apie masinio naikinimo ginklo panaudojimo grėsmes ir apsaugos nuo ABC organizavimo gerinimui. Kaip tik šios temos ir bus aptariamos Lauko pajėgų štabo karo medicinos specialistų organizuojamame seminare.

 

Toks seminaras Lietuvos kariuomenėje organizuojamas pirmą kartą, tačiau ateityje numatoma, kad turėtų periodiškai kartotis, nes būtina atnaujinti žinias, aptarti problemas. Pagal NATO šalių susitarimus Lietuva yra parengusi planą, kokiomis priemonėmis ir kokiais terminais mūsų kariai turi būti aprūpinti vykdant ABC apsaugos programą. NATO specialistai kiekvienais metais atvyksta į Lietuvą ir inspektuoja, kaip mūsų kariams sekasi įgyvendinti savo įsipareigojimus šioje srityje.

 

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje yra per dvidešimt specialistų atsakingų už ABC apsaugos organizavimą. Seminaro metu jiems bus pateikta informacija apie ekstremalių situacijų valdymą Lietuvoje, branduolinių ir radioaktyviųjų, biologinių medžiagų panaudojimą masinio naikinimo ginklo gamyboje, kovines nuodingas medžiagas. Taip pat bus aptariami užterštos aplinkos švarinimo būdai ir priemonės, biologinių agentų epidemiologinė priežiūra, sveikatos priežiūros organizavimo principai ABC panaudojimo atveju. Karininkai iš „Geležinio Vilko” brigados ir Inžinerijos bataliono pasidalins informacija apie ABC apsaugos organizavimą Danijoje ir Vokietijoje.

 

Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadovybės vyr. specialistė ryšiams su visuomene Danguolė Bičkauskienė, tel. 2785 094, mob. 8 686 06265.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media