Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Trečiosios tarptautinių kapitonų kursų absolventų laidos išleistuvės

2005.06.23

Birželio 23 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko tarptautinių kapitonų kursų trečiosios laidos išleistuvės.

 

Iškilmingoje aplinkoje penkiolikai karininkų, tarp kurių buvo aštuoni užsienio valstybių atstovai iš Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Latvijos ir Moldovos įteikti tarptautinių kapitonų kursų baigimo pažymėjimai, suteikiantys kuopos vado (bataliono štabo karininko) kvalifikaciją, ir baigimo ženklai.

 

Diplomus ir ženklus absolventams įteikė kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus ir l.e. Karo akademijos viršininko pareigas plk. Algimantas Vyšniauskas.

 

Diplomų įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo JAV atsargos plk. Poul Guzowski, Švedijos kariuomenės kovos inžinerijos instruktorius kpt. Jerker Arkliden.

 

Šešių mėnesių trukmės tarptautiniai kapitonų kursai garantuoja nenutrūkstamą mokymą pagal NATO šalių metodiką, taktiką, remiantis NATO procedūromis. Visas mokymo procesas yra organizuojamas anglų kalba. Kad būtų lengviau įsisavinti gausią mokymo medžiagą, vartoti sudėtingą NATO terminologiją, pirmąjį mėnesį klausytojai mokomi karinės anglų kalbos.

 

Per likusius penkis mėnesius klausytojai įsisavina dviejų pakopų - kuopos ir bataliono - taktiką ir susipažįsta su brigados taktika. Taktikos paskaitose ir pratybose pagrindinis dėmesys sutelkiamas į atitinkamo lygmens vado darbą bei padalinio valdymą mūšio metu. Maždaug po du mėnesius karininkai mokosi kuopos ir bataliono taktikos ir apie mėnesį trumpai analizuoja brigados lygio taktiką ir brigados štabo veiklą.

 

Kpt. Zhirajr Amirkhanyan iš Armėnijos Gynybos ministerijos karinės pramonės departamento teigimu, kursuose išmokta ne tik karinių ir politinių dalykų. "Čia įvairių šalių, įvairių kultūrų, politinių santvarkų kariai susivienijo bendram tikslui, susibūrė kaip viena darni komanda, kas mus neabejotinai priartina prie vieningos bendraeuropinės integracijos, kovinių pajėgų ir karinės technikos unifikacijos. Tarptautiniai kapitonų kursai buvo puiki proga pagerinti taktikos, kovinių veiksmų žinias, susipažinome su NATO kovinėmis galimybėmis, dalinių struktūromis ir veikimo principais", - sakė absolventas.

Kitų absolventų nuomone, šie kursai buvo gera treniruotė prieš vykstant į tarptautines misijas, kadangi pasiektas bendras lyderiavimo standartų suvokimas vadovaujant didesniam ar mažesniam padaliniui.

 

Alina Žebrauskaitė, Karo akademija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media