Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Pirmasis Lietuvos karo topografų seminaras

2005.03.31

Kovo 24 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko Taktikos katedros karo topografų organizuotas seminaras "Karo topografija Lietuvos kariuomenėje".

Renginyje dalyvavo atstovai iš Lietuvos kariuomenės karo kartografijos centro, Gynybos štabo, Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Lietuvos kariuomenės centrinio poligono, Lietuvos kariuomenės mokymo ir doktrinų valdybos, UAB Aerogeodezijos instituto, UAB "HNIT-BALTIC GeoInfoService", VĮ "GIS-centras" ir Karo akademijos.

Seminaro tikslas – topografijos specialistams pristatyti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos bei Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko topografijos mokymo programas; aptarti topografijos aktualijas ir perspektyvas; plėtoti krašto apsaugos sistemos topografų bendradarbiavimą bei ryšius su giminingomis civilinėmis organizacijomis.

Lietuvos kariuomenės karo kartografijos centro viršininkas mjr. Edgaras Petrauskas pristatė centro veiklą, funkcijas, uždavinius ir perspektyvinius planus. Pristatyme buvo pabrėžta GIS plėtojimo krašto apsaugos sistemoje svarba.

Karo kartografijos centro Kartografijos skyriaus viršininkas ltn. Vytenis Žilevičius pristatė šio skyriaus veiklą, turimą kompiuterinę ir programinę įrangą. Pagrindinė Kartografijos skyriaus funkcija – apžvalginių žemėlapių sudarymas, karinių poligonų žemėlapių atnaujinimas, senų žemėlapių retušavimas ir ruošimas spaudai, žemėlapių koordinačių sistemų pakeitimas.

Vilius Žilevičius, UAB Aerogeodezijos institutas direktorius, pristatė instituto veiklą ir specializaciją. Kartografinė produkcija – tai skaitmeninės kartografinių duomenų bazės, skirtos tiksliems ir detaliems topografiniams įvairių mastelių žemėlapiams sudaryti; tikslūs geodeziniai matavimai naudojant GPS technologijas (valstybinio geodezinio pagrindo sutankinimas, kontūrženklių ir valstybės sienos ženklų koordinavimas); skaitmeniniai ortofotografiniai žemėlapiai; smulkių ir vidutinių mastelių topografiniai žemėlapiai; kartografinės paskirties specifikacijos ir standartai.

VĮ ,,GIS–centras" direktorius Evaldas Rožanskas pristatė savo įmonę ir jos veiklą. Tai Lietuvos georeferencinio pagrindo tvarkytojo funkcijų atlikimas, valstybinių geoinformacinių duomenų bazių administravimas ir platinimas, skaitmeninė kartografija, GIS duomenų bazių sudarymas bei techninė priežiūra, GI sistemų projektavimas ir diegimas, mokymas ir konsultavimas.

 

Kpt. Giedrius Dvilaitis iš Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko pristatė privalomosios pradinės karo tarnybos karių karo topografijos mokymo programą. Prelegentas akcentavo skaitmeninių žemėlapių ir programinės įrangos poreikį krašto apsaugos sistemos padaliniuose, nes jie plačiai naudojami aukštesniuose štabuose ir vykdant operacijas su NATO šalių pajėgomis.

 

Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos instruktorius metodininkas j. psk. Marius Krušinskas pristatė karo topografijos mokymo programą Puskarininkių mokykloje. Topografijos yra mokoma grandinio (GK), baziniame seržanto (BSK), aukštesniajame seržanto (ASK) bei išskirtinių specialybių seržantų ir puskarininkių rengimo kursuose (ISSK).

 

Kpt. Donatas Vaičiūnas, Akademijos karo topografijos instruktorius, išsamiai pristatė Akademijos karo topografijos mokymo programą, mokymo klausimus ir mokymo proceso eigą. Prelegentas Karo akademijos mokymo programą palygino su Mokomojo pulko ir Puskarininkių mokyklos programomis. Karo akademijos programa yra plačiausia, jai skiriama daugiausia valandų ir ji apima daugiau klausimų. Kpt. D.Vaičiūnas pabrėžė, kad kol kas kariūnai nemokomi, kaip naudotis skaitmeniniais žemėlapiais, kadangi Akademija neturi programinės įrangos. Ateityje kariuomenėje bus naudojami tik skaitmeniniai žemėlapiai, todėl šią įrangą reikėtų įsigyti.

 

Lietuvos kariuomenės centrinio poligono atstovas ltn. Juozas Skaisgiris pristatė, kaip skaitmeniniai žemėlapiai naudojami planuojant pratybas. Juose yra sužymimi mokomieji laukai, karinių miestelių ir pavojaus zonų ribos, vikšrinio transporto maršrutai ir aplinkosaugos zonos. Pranešėjas atkreipė auditorijos dėmesį, kad neturint skaitmeninių žemėlapių šiuos uždavinius būtų daug sunkiau atlikti.

 

Seminarui pasibaigus vyko diskusijos apie topografijos aktualijas bei perspektyvas.

 

Kpt. Donatas Vaičiūnas, vyr. ltn. Jonas Žydelis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media