Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Kariūnai Šalčininkų aikštėje pakėlė Lietuvos Respublikos ir NATO vėliavas

2005.03.30

Kovo 29 d. Šalčininkų savivaldybės aikštėje Karo akademijos kariūnai pakėlė Lietuvos ir NATO vėliavas. Gausiai susirinkusią miestelio bendruomenę Lietuvos įstojimo į NATO metinių proga pasveikino meras Leonard Talmont ir Karo akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui pulkininkas Arūnas Dudavičius.

 

"Lietuvai tapus NATO nare Lietuva tapo saugesnė, susidarė geresnės sąlygos vystytis ekonomikai. Todėl tikiuosi, kad metams bėgant jūsų gražus Šalčininkų kraštas galės pasigirti ne tik sustiprėjusia ekonomika, bet ir išsilavinusiais jaunais žmonėmis", - sveikinimo kalboje sakė plk. A. Dudavičius.

 

Renginyje dalyvavęs Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius pakvietė akademijos atstovus pabendrauti su moksleiviais ir mokytojais. 1997 metais atidaryta mokykla iš tiesų yra unikalus kultūros židinys gražiame pietrytiniame šalies pakraštyje, prasmingai įamžinęs Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį. 2009 metais Lietuvai švenčiant šią iškilią istorinę datą bus išleisti pirmieji dvyliktokai.

 

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Lilija Rogožienė ir Joana Šileikienė surengė kariūnams nedidelę ekskursiją, kurios metu svečiai savo akimis galėjo įsitikinti, kad neseniai gimnazijos vardą iškovojusi mokykla ne veltui yra tituluojama ryškiu mokslo šviesos židiniu. Čia ne kartą lankėsi ir grojo gimnazijos kuratoriumi vadinamas Europos parlamento narys Vytautas Landsbergis, 1988 metais atvežęs brangią ir ilgai su meile ieškotą dovaną- antikvarinį fortepioną.

 

Lietuvos tūkstantmečio sodo - obelų, kriaušių, vyšnių - apsuptoje gimnazijoje yra du baseinai, erdvi biblioteka ir skaityklos, jaukūs metodiniai, poilsio kambariai, choreografijos klasė, dvi sporto salės ir seniausias Lietuvoje geologijos muziejus, kuriam vadovauja Janina Purvinienė. Garbės svečių knygoje pasirašę kariūnai liko sužavėti gausiausia Lietuvoje titnagų kolekcija, pralenkiančia savo įvairove VU Geologijos fakultete saugomus pavyzdžius.

 

Stalo teniso treneris Zigmas Sliževskis papasakojo kariūnams apie čia organizuojamas varžybas, tarptautines vaikų stovyklas, vykstančius pasirengimus Pasaulio ir Europos čempionatams.

 

Alina Žebrauskaitė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media