Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Iš Afganistano grįžo Lietuvos žvalgybinė grupė

2005.03.30
image

Kovo 30 d. iš Afganistano grįžo Lietuvos žvalgybinė grupė, į šią šalį vykusi susipažinti su situacija Goro provincijoje, kur nuo vasaros pradžios pradės veikti Lietuvos vadovaujama NATO pajėgų Provincijos atkūrimo grupė. Į Afganistaną vykusios grupės vadovas - pulkininkas leitenantas Gintautas Zenkevičius, vadovausiantis ir Goro provincijos atkūrimo grupei.

 

Lietuvos atstovai kartu su kariais iš kitų prie šios misijos prisidedančių NATO šalių lankėsi Čagčarano mieste. Čagčarane NATO kariškiai susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi Qadeer Alam, policijos viršininku Faizulah Salihe ir Goro provincijos įgaliotiniu generolu Noor Mehammed Kaker. Per susitikimą buvo aptartos su provincijos saugumu susijusios problemos ir apžiūrėtos vietos, kuriose veiks Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė.

 

Čagčarano žmonių vardu delegaciją pasveikinęs Goro provincijos gubernatorius Q. Alam papasakojo svečiams apie šios provincijos situaciją. Gubernatorius sakė, kad žmonės provincijoje gyvena labai skurdžiai, nors ir daug dirba. "Viena iš mūsų žmonių neturto priežasčių - šaltis", - sakė Q. Alam. Gubernatorius pabrėžė Provincijos atkūrimo grupių misijos svarbą užtikrinant saugią aplinką Afganistano žmonėms.

 

Plk. ltn. G. Zenkevičius Goro provincijos vadovui pabrėžė, kad grupės veiklai labai svarbi pačių Afganistano institucijų parama, be kurios Lietuvos vadovaujama misija nebus sėkminga. "Turėsime dirbti ranka rankon, kad galėtume rasti sprendimą, padėsiantį taikiomis priemonėmis išspręsti jūsų problemas", - susitikime su Goro provincijos vadovu sakė pulkininkas leitenantas Gintautas Zenkevičius.

 

Goro provincijoje gyvena apytiksliai 670 000 žmonių, čia veikia 383 mokyklos, tačiau dėl paskutinių Talibano ir kitų sukilėlių veiksmų tik 20 mokyklų yra išlikusi infrastruktūra. Provincijoje mokosi 80 000 moksleivių, iš kurių 21 000 - mergaitės. "Prieš dvi dienas prasidėjo nauji mokslo metai, tačiau tik trečdalis mokyklų turi vadovėlius," - pasakojo gubernatorius. Provincijoje veikia apie 20 poliklinikų ir viena ligoninė, kurioms tenka rūpintis devynių provincijos rajonų gyventojais. Tačiau tik keliose gydymo įstaigose yra sutvarkyta infrastruktūra.

 

"Šią žiemą dėl ypač gausaus sniego buvo apribota daugelio nevyriausybinių organizacijų veikla, todėl jos praktiškai neveikė. Aš jau pranešiau savo žmonėms, kad jūs atvykstate mums padėti. Mūsų žmonės labai laukia jūsų pagalbos, kaip jos laukė ir kitos Afganistano provincijos, kurioms jau padeda koalicija ir Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF)," - tęsė Goro provincijos gubernatorius. Plk. ltn. G. Zenkevičius užtikrino, kad Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė nepaliks provincijos atėjus žiemai. "Mes esame įpratę prie šaltos Lietuvos žiemos. Skirtumas tik tas, kad pas mus nėra kalnų."

 

Šiuo metu visoje Afganistano teritorijoje veikia 19 provincijos atkūrimo grupių, kurių užduotis - stiprinti centrinės valdžios įtaką regionuose, padėti sukurti saugumą ir stabilumą, sudaryti sąlygas regiono ir šalies atkūrimui. Šiuo metu pradėta NATO vadovaujamų ISAF pajėgų plėtra į Afganistano Vakarus.

Nuotraukoje – plk. ltn. G. Zenkevičiui (dešinėje) Goro provincijos gubernatorius Q. Alam (viduryje) aprodo Čagčarano miesto apylinkes. Kairėje – vertėjas Y. Mirzagul.

 

Pranešimas parengtas pagal Jungtinių pajėgų Afganistane vadavietės Spaudos ir informavimo centro informaciją.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media