Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Stambulo susitikime – darbiniai NATO gynybos ministrų pokalbiai

2004.06.28

Birželio 28 d. Stambule vykstančiame NATO viršūnių susitikime dalyvaujantys gynybos ministrai, tarp kurių buvo ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, surengė darbinius pietus. Jų metu buvo aptariamos tarptautinės operacijos Balkanų regione, Afganistane, Irake.

 

Ministrai pareiškė susirūpinimą, kad reikia stiprinti saugumą Afganistane prieš rudenį įvyksiančius rinkimus, aktyviau steigti provincijų atstatymo grupes. Pasak krašto apsaugos ministro L. Linkevičiaus, NATO misija Afganistane išlieka kaip jo pastangų patikimumo testas. NATO gynybos ministrai pažymėjo, kad dabar reikia telkti pajėgumus apmokant naujojo Irako karius.

 

Buvo konstatuota, kad NATO sėkmingai įvykdė savo taikos palaikymo misiją Bosnijoje ir Hercegovinoje ir dabar šią operaciją perduota Europos Sąjungai. Šiuo metu beveik 200 Lietuvos karių dalyvauja Balkanų regione, Afganistane ir Irake.

 

Stambule krašto apsaugos ministras L. Linkevičius susitiko su Danijos gynybos ministru Soren Gade ir kalbėjosi apie oro policijos misijos tęsimą Lietuvoje. Nuo liepos 1 d. Danijos karinių oro pajėgų naikintuvai perims budėjimą iš Belgijos. Susitikime taip pat buvo aptartas dalyvavimas tarptautinėse operacijose. Danijos gynybos ministras pagyrė Lietuvos karius, tarnaujančius kartu su danų kariškiais Irake, pabrėždamas jų profesionalumą.

 

Lietuvos krašto apsaugos ministro L. Linkevičiaus ir Didžiosios Britanijos gynybos ministro Geoffrey Hoon susitikime taip pat buvo kalbama apie oro policijos misiją virš Baltijos šalių, aptarti dvišaliai santykiai, galimybė bendradarbiauti, apmokant Irako karius.

 

Krašto apsaugos ministras L. Linkevičius Lietuvos delegacijos sudėtyje, kuriai vadovauja laikinai einantis Prezidento pareigas Artūras Paulauskas, dalyvauja Stambule vykstančiame NATO viršūnių susitikime.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media