Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Žinių archyvas (2004 - 06)

Tauragėje - šalies karinių orkestrų festivalis
2004.06.19

Birželio 19-20 d. Tauragėje organizuojamas tradicinis, jau ketvirtasis, karinių orkestrų festivalis.

Renginyje gros visi penki Lietuvos kariuomenės pučiamieji orkestrai: Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Garbės sargybos, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karinių oro pajėgų ir Vakarų karinės apygardos. Festivalio metu kariniai orkestrai spės aplankyti ir surengti koncertus nedideliuose miesteliuose, bažnytkaimiuose.

null
Vaikai vasarą stovyklaus su kariais
2004.06.18
imgKrašto apsaugos sistemos darbuotojai jau beveik dešimtmetį rūpinasi vaikų užimtumo vasarą problemomis. Ir šiais metais Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuvos kariuomenė ir Šaulių sąjunga, bendradarbiaudamos su mokyklomis, savivaldybėmis, visuomeninėmis ir jaunimo organizacijomis, birželio - spalio mėn. planuoja surengti apie 120 stovyklų, kuriose galės pailsėti per 10 tūkstančių vaikų ir paauglių.
null
Atsisveikinimas su Norvegijos gynybos atašė Lietuvai
2004.06.17
Birželio 17 d. 15.00 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje vyks atsisveikinimo ceremonija su Norvegijos gynybos atašė jūrų kapitonu Tor Egil Walter.
null
Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgoms įteikiama kovinė vėliava
2004.06.17

Birželio 18 d. prie Krašto apsaugos ministerijos vyks iškilminga Lauko pajėgų kovinės vėliavos įteikimo pajėgų vadovybei ceremonija. 2001 m. spalio 11 d. įkurtos pajėgos iki šiol vėliavos neturėjo.

Ceremonijoje dalyvaus vyriausiasis šalies ginkluotųjų pajėgų vadas laikinai Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas einantis Artūras Paulauskas, krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis, Lauko (sausumos) pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus ir kt.

null
Panerių memoriale atidengiamas paminklas Vietinės rinktinės kariams atminti
2004.06.17
img

Birželio 18 d. Panerių memoriale atidengiamas paminklas Vietinės rintinės kariams atminti.

null
Seimas pritarė kariuomenės vado kandidatūrai
2004.06.17

Brigados generolas Valdas Tutkus taps Lietuvos kariuomenės vadu. Ketvirtadienį Seimas vienbalsiai, 75 balsais "už" pritarė jo kandidatūrai. Valdas Tutkus šiame poste pakeis kadenciją baigusį generolą majorą Joną Kronkaitį. Pagal Lietuvos Konstituciją, šalies kariuomenės vadą skiria ir atleidžia Prezidentas, pritarus Seimui.

V. Tutkaus biografija

null
Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Jono Kronkaičio kalba Seime kariuomenės vado kadencijos baigimo proga
2004.06.17
img

<...>Šiandien lygiai penkeri metai, kai 1999-ųjų birželio 17 d. iš šitos tribūnos sakiau prisistatymo kalbą, kaip kandidatas į Lietuvos kariuomenės vado postą.

<...>Pirmiausia džiugina, kad prieš penkerius metus buvęs dar gana netvirtas ir tik nedidelės dalies politikų, valstybės pareigūnų ir Lietuvos piliečių tikėjimas, kad Lietuva gali tapti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos visateise nare, dabar jau yra mūsų valstybės realybė. Asmeniškai man tai yra apsisprendimo grįžti į Lietuvą dirbti krašto apsaugos srityje įvertinimas ir galutinis atpildas. Žinau, kad pasiekiau dar vieną užsibrėžtą tikslą.

<...>Šių metų pavasarį Lietuva tapo NATO nare ne iš pasigailėjimo ar kieno nors malonės, o dėl nuoseklaus ir atkaklaus darbo.

<...>Atsisveikindamas noriu visiems kariams ir kariuomenės rėmėjams palinkėti neprarasti užimtų pozicijų, siekti dar geresnių rezultatų ir užtikrinant Lietuvos valstybės saugumą, ir užsitarnauti Lietuvos visuomenės pagarbą.

Ačiū už dėmesį. Dėkoju Lietuvos Prezidentui ir Seimui už suteiktą galimybę tarnauti savo kraštui.

null
Uždaroma NATO jungtinė Šiaurės Rytų Europos vadavietė
2004.06.16
Birželio 16 d. Karupe (Danija) rengiama NATO jungtinės Šiaurės Rytų Europoje vadavietės uždarymo ceremonija. Renginyje Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms atstovaus Gynybos štabo viršininkas pulkininkas Vitalijus Vaikšnoras.
null
Savanorių pajėgų orkestras – tarptautinio konkurso nugalėtojas
2004.06.16
img

Birželio 11-13 dienomis Lenkijoje, Rybniko mieste vykusiame XIII tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje "Zlota lira", Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras, vadovaujamas vyr. ltn. Ričardo Čiupkovo, tapo konkurso nugalėtoju ir laimėjo pagrindinį prizą "Auksinę lyrą". Šiais metais konkurse varžėsi dvi dešimtys pučiamųjų instrumentų orkestrų ir šokėjų kolektyvų iš Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Ukrainos ir Lietuvos. Festivalio atidarymo dieną, Rybniko miesto aikštėje, visi festivalyje dalyvaujantys orkestrai tradiciškai sugrojo "Auksinės lyros" ir – pirmą kartą Europos Sąjungos himną.

Plačiau...

null
Iš Gluko ežero kariai iškelia XX a. pradžios pontonines valtis
2004.06.16

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono perkėlų kuopos kariai šią savaitę iš Gluko ežero (Varėnos r.) iškelia pontonines valtis. Spėjama, kad XX a. pradžios Sankt Peterburge pagamintos metalinės valtys ežere nuskandintos per Pirmąjį pasaulinį karą.

Iš viso ežere aptiktos penkios valtys. Jos rastos 4-9 metrų gylyje, 50-70 metrų, viena - 10 m nuo kranto. Kariai jau iškėlė tris vienos pontoninės grandies valtis, iki savaitės pabaigos tikimasi iškelti ir likusias dvi.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media