Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Kariuomenės vado gen. mjr. J. Kronkaičio kalba, pasakyta kariuomenės vadų keitimosi ceremonijoje

2004.06.30

Jūsų Ekscelencija l.e. Prezidento pareigas Artūrai Paulauskai, Ministre Pirmininke, ekscelencijos ambasadoriai, krašto apsaugos ministre, Seimo ir Vyriausybės nariai, kariniai atstovai, kariai ir svečiai

Ši diena man yra labai svarbi – paskutinį kartą, kaip Lietuvos kariuomenės vadas, žvelgiu į karių būrius ir virš jų plazdančias dalinių vėliavas. Prisipažinsiu, atsisveikinimo jausmas graudina ir daug mačiusio bei patyrusio kario širdį. Per tuos penkerius kariškos tarnybos metus Lietuvos kariuomenė tapo neatskiriama mano gyvenimo, mano minčių dalimi.

Tačiau pasaulyje nieko nėra amžino, viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Šiandieną visas kariuomenės vado regalijas ir valdžią aš grąžinu laikinajam Lietuvos prezidentui. Ir visa tai netrukus bus perduota naujam Lietuvos kariuomenės vadui. Tik trumpas stabtelėjimas ir kariuomenė toliau tvirtai žengia į ateitį. Pasikeičia žmonės, tačiau išlieka karinių tradicijų, darbų ir planų tęstinumas. Juk kariuomenės stiprybė slypi ne generolų antpečiuose, o eilinių kareivių ir jų vadų profesionalume bei pasiryžime ginti savo kraštą.

Prieš penkerius metus perimdamas kariuomenės vado pareigas iš gen. mjr. Jono Andriškevičiaus sakiau, kad svarbu užtikrinti kareivių gerovę ir pagarbų elgesį su jais. Svarbu, jog karininkai ir puskarininkiai atsakingai vadovautų ir tinkamai parengtų kareivius, kad nė vienas neprarastų savo gyvybės dėl nepakankamo apmokymo.

Tuomet Lietuva dar nedrąsiai, tačiau ryžtingai žvelgė į narystę NATO, kaip užsienio politikos tikslą, siekdama užsitikrinti saugumą nuo išorinių grėsmių. Šiandien man, kaip ir daugumai Lietuvos žmonių, džiugu, kad esame NATO nariai, kad užsienio svečiai, lankydamiesi mūsų kariniuose daliniuose negaili pagyrimo žodžių, sakydami, jog Lietuvos kariai garbingai ir profesionaliai atstovauja mūsų valstybei tarptautinėse misijose. Kaip kariuomenės vadas, nuoširdžiai didžiuojuosi kiekvienu doru Lietuvos kariu ir esu dėkingas visiems karininkams už atsakingą pareigų atlikimą ir pasišventimą. Kaip Lietuvos pilietis, džiaugiuosi, kad sau ir pasaulio šalims įrodėme, jog sugebame per trumpą laiką atkakliai dirbdami pasiekti didelių tikslų. Šiame kelyje pergalę padėjo pasiekti nesavanaudiškas ir profesionalus civilių bei kariškių darbas .

Brangūs kariai, galvodamas apie geresnę Lietuvos ateitį, aš dar daug vilčių dedu į Jus. Jūs esate ne tik kariai, Jūs esate Lietuvos piliečiai. Gyvenimas Jums suteikė daugiau galimybių, daugelis esate išsilavinę, jau matę pasaulio, tad Jums tenka pareiga būti aktyviais ir sąmoningais piliečiais. Lietuvos kariuomenė saugo kraštą nuo išorinės grėsmės, tačiau nuo vidinių pavojų turi saugotis patys piliečiai. Taigi būkite aktyvūs, ginkite savo pilietines teises, rinkitės ilgalaikes vertybes ir stiprinkite Lietuvos demokratiją.

 

Naujajam Lietuvos kariuomenės vadui gen. mjr. Valdui Tutkui, kaip vyresnysis kolega, linkiu nuolat jausti savo pavaldinių paramą, kurią ir aš jaučiau visus tuos penkerius metus. Esu tikras, kad profesionalus pavaldinių palaikymas Jums padės sėkmingai atlikti atsakingas pareigas.

 

Pasaulis kasdien darosi vis neramesnis. Lietuvos kariams vis dažniau teks vykti į įvairias tarptautines misijas, todėl karininkams vadams noriu duoti vieną priesaką – taip parenkite savo karius, kad nereikėtų, kad nereikėtų jaustis kaltiems žvelgiant į raudančią kario motiną. Be to, niekada nepainiokite priemonės su tikslu. Kariuomenės tikslas – apginti savo kraštą, visa kita yra tik priemonės, reikalingos šiam tikslui įgyvendinti.

Kariai, mano priesakas jums – saugokite vienas kitą ir padėkite esantiems šalia. Vienybėje yra jūsų tvirtybė. Visiems linkiu sėkmės ir dvasinės stiprybės tarnyboje bei visada sugrįžti į namus, kad galėtumėte apkabinti Jūsų laukiančius artimuosius.

Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui ir 1999-tųjų metų Seimui noriu padėkoti už suteiktą privilegiją tarnauti Lietuvai kariuomenės vado poste, o visiems politinėje valdžioje buvusiems ir esantiems, taip pat krašto apsaugos sistemoje dirbantiems dėkoju, kad karinėms pajėgoms buvo skirtas didelis dėmesys ir parama. Taip pat dėkoju visiems Lietuvos žmonėms, kurie rėmė kariuomenę ir buvo neabejingi kariniams rūpesčiams. Daugelio Jūsų moralinę paramą jaučiau asmeniškai ir tai padėdavo įveikti įvairius sunkumus.

Visiems nuoširdžiai ačiū!

Tarnavau Tėvynės labui ir dėkui Dievui už Jo pagalbą.

Ačiū už dėmesį.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media