Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 05)

Lietuvos karinis lėktuvas iš Kroatijos parveš sužeistus Šiauliu turistus
2004.05.09
Gegužės 9 d. krašto apsaugos ministerija išsiunte kariniu oro pajegu transporto lektuva AN-26 ir keturis karo medikus i Rijeka (Kroatija) parskraidinti i avarija patekusius, ligonineje gydomus turistus iš Šiauliu.
null
Irake nesunkiai sužeistas Lietuvos karys
2004.05.08

Gegužės 8 d. po pietų, Irake, Basros rajone, patruliavimo metu į koją nesunkiai sužeistas Lietuvos karys.

Sužeistas karys buvo evakuotas į Didžiosios Britanijos karo ligoninę prie Basros. Jo būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra. Apie sužeidimą pranešta kario tėvams. Įvykio aplinkybės tiriamos.

Karys tarnauja LITCON 3 būrio sudėtyje britų kontroliuojamame sektoriuje Basros rajone, Danijos bataliono sudėtyje.

Lietuvos karių užduotys - svarbių objektų apsauga, stovyklos apsauga, patruliavimas.

null
Kariuomenės vadas dalyvavo NATO Karinio komiteto vadų susitikime
2004.05.08
Gegužės 4-7 d. Briuselyje vykusiame NATO Karinio komiteto vadų susitikime naujosios Aljanso šalys pirmą kartą dalyvavo visuose kariniuose posėdžiuose kaip pilnateisės narės.
null
Kaune minima pirmoji savanorių priesaika
2004.05.08

Šį sekmadienį, gegužės 9 d. Kaune vyks renginys, skirtas paminėti pirmąją savanorių priesaiką.

null
Krašto apsaugos ministras skaitys pranešimą globalinio saugumo forume
2004.05.07
img

Gegužės 7 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius išvyksta į Berlyną dalyvauti tarptautiniame seminare globalinio saugumo klausimais. Į šį jau 21 kartą rengiamą forumą kviečiami žinomi politikai, diplomatai, aukšto rango kariškiai, strateginių studijų centrų analitikai.

 

Gegužės 8–9 dienomis vyksiančiame seminare bus kalbama apie būtinybę platesniame kontekste įvertinti globalinio saugumo sąvoką ir naujas grėsmes, kurios gali destabilizuoti padėtį XIX amžiaus pasaulyje. Be jau įvardintų pavojų žmonijai, tokių, kaip tarptautinis terorizmas, masinio naikinimo ginklo platinimas, panašaus masto nelaimių gali sukelti ir nesibaigiantys regioniniai konfliktai, didėjantis atotrūkis tarp išsivysčiusių ir skurstančių kraštų, gamtinių išteklių išeikvojimas, pavojingų epideminių ligų plitimas ir kita.

null
Sveikinimas spaudos atgavimo dienos proga
2004.05.07

 

Prieš šimtą metų mūsų tauta didvyriškai sustabdė svetimos valdžios inicijuotą kultūrinį, o vėliau ir politinį pasitraukimą istorijos nebūtin. Išlikome išdidžia tauta, kuri tamsiausiu priespaudos metu išsaugojo savo kalbą ir kultūrą, atkovojo teisę į spausdintą žodį ir sukūrė nepriklausomą valstybę. Šiandien, praėjus istoriniam šimtmečiui, galime džiaugtis, kad Lietuva yra priimta į Europinės kultūros šeimą Europos Sąjungą, mūsų visų gyvenimas tapo saugesnis NATO valstybių sandraugoje. Mieli žiniasklaidos atstovai, nuoširdžiai dėkoju už Jūsų paramą Lietuvos kelyje į NATO. Jūsų žodis paskatino mūsų krašto žmones pareikšti savo nuomonę, kuri buvo labai svarbi siekiant narystės Šiaurės Atlanto aljanse. Tikiu, kad kartu su nepriklausoma žiniasklaida toliau bus puoselėjamos mums brangios vertybės – tautiškumas, demokratija, asmens laisvės.

Su profesine švente, mieli žurnalistai.
 
Pagarbiai, Linas Linkevičius,
Krašto apsaugos ministras
null
Laikinai Respublikos Prezidento pareigas einantis A. Paulauskas lankysis kariniuose daliniuose
2004.05.07
img

Pirmadienį, gegužės 10 d. laikinai Respublikos Prezidento pareigas einantis Artūras Paulauskas aplankys Zokniuose (Šiauliai) dislokuotas NATO pajėgas.

Vėliau numatytas apsilankymas Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, karinės technikos bei dalinio kareivinių apžiūra, susitikimas su kariais ir pietūs pulko valgykloje.

Po pietų bus vykstama į Gaižiūnų poligoną, lankomasi Karmėlavos Regioniniame oro erdvės stebėjimo ir koordinavimo centre bei Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune.

Laikinai Respublikos Prezidento pareigas einantis A. Paulauskas karinius dalinius lankys kartu su krašto apsaugos ministru Linu Linkevičiumi, kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Kronkaičiu.

null
Gedimino štabo batalione – naujas vadas
2004.05.06
Šį penktadienį, gegužės 7 d., Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (Vilnius) vyks oficiali vadovybės pasikeitimo ceremonija. Iškilmingos rikiuotės metu kovinę bataliono vėliavą perims naujasis dalinio vadas majoras Vaidotas Malinionis.
null
Lietuva pirmą kartą kaip NATO narė dalyvaus Aljanso šalių ginkluotės direktorių konferencijoje
2004.05.05
img

Krašto apsaugos ministerijos sekretorė Jūratė Raguckienė gegužės 6–7 dienomis dalyvaus NATO šalių ginkluotės direktorių konferencijoje (CNAD – angl. Conference of National Armaments Directors).

Lietuvos pareigūnė susitikime dalyvaus kaip pilnateisės NATO šalies narės atstovė.

Konferencijoje bus aptartos gynybos nuo terorizmo programos, šiuolaikinės saugumo grėsmės; prioritetinės Aljanso gynybos programos. Susitikimo dalyviams taip pat bus surengtas naujausios karinės įrangos, technologijų pristatymas.

null
Nėra pagrindo abejoti Lietuvos karių misijos Irake teisėtumu
2004.05.05

Pasigirdus svarstymams dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėje karinėje operacijoje Irake teisėtumo, krašto apsaugos ministro patarėjas teisės klausimais Dr. Dainius Žalimas išsamiai paaiškina dalyvavimo šioje misijoje svarbiausius teisinius aspektus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media