Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Lietuvos karo akademijoje baigėsi tarptautiniai saugumo studijų kursai

2004.05.26

Gegužės 21 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi pirmieji Tarptautiniai saugumo studijų kursai. Trylikai karininkų iš Armėnijos, Azerbaidžano, Uzbekijos, Ukrainos ir Lietuvos, išklausiusiems Politikos mokslų katedros parengtą dviejų savaičių paskaitų ciklą, buvo įteikti kursų baigimo pažymėjimai.

Atsisveikindamas su pirmaisiais Saugumo studijų kursų absolventais ir įteikdamas pažymėjimus Karo akademijos viršininkas plk. Algimantas Vyšniauskas palinkėjo profesinės kloties ir kartu pakvietė atvykti kitus užsienio valstybių karininkus. "Stengsimės, kad kitų saugumo studijų kokybė būtų dar geresnė, tobulindami programą atsižvelgsime į visus jūsų pageidavimus ir nuomones", - sakė plk. A. Vyšniauskas.

Politikos mokslų katedros vedėjo prof. Gedimino Vitkaus teigimu, iš pradžių buvo nelengva apsispręsti, kokios žinios labiausiai galėtų būti naudingos tarptautinei auditorijai. Buvo aišku viena: Vakarų pasauliui atsiveriančių jaunos demokratijos valstybių atstovai turėtų išvykti įgiję konstruktyvios ir naudingos informacijos apie NATO ir ES bei Lietuvos integraciją į šias struktūras, apie tarptautinį bendradarbiavimą Baltijos regione. Todėl kursų klausytojams gana išsamiai buvo pristatyta NATO ir ES istorija, struktūra, institucijos, integracijos proceso ypatybės. Dvi kursų dienos buvo skirtos regioniniam bendradarbiavimui Baltijos jūros regione ir Lietuvos - Rusijos santykių analizei, įskaitant ir Kaliningrado regiono problematiką.

Klausytojai taip pat susipažino su Lietuvos istorija ir politine sistema, ginkluotųjų pajėgų reforma, išklausė tarptautinio saugumo, tarptautinės teisės, tarptautinės ekonomikos, regioninio bendradarbiavimo, gynybos politikos administravimo paskaitų ciklus.

Kursuose pritaikyta šiuolaikinė dėstymo metodika. Kiekvienos dienos paskaitos baigdavosi apskritojo stalo diskusijomis, į kurias buvo kviečiami Lietuvos ir užsienio valstybių diplomatai, Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai, Europos Komisijos atstovybės darbuotojai.

Rengdami saugumo studijų programą, Politikos mokslų katedros mokslininkai stengėsi, kad užsienio karininkai išsivežtų pačius geriausius prisiminimus ne tik apie pačias studijas, bet ir apie Lietuvą, kuo daugiau sužinotų apie šalies politinę sistemą, kultūros laimėjimus. Todėl buvo numatyta nemažai išvykų. Kursų dalyviai lankėsi prezidentūroje, Seime, Europos informacijos centre, Ruklos mokomajame pulke, vakarais ir poilsio dienomis grožėdavosi senąja Vilniaus architektūra, aplankė žinomiausius Vilniaus muziejus.

Įgyvendinant Krašto apsaugos ministerijos parengtą projektą, Karo akademijoje jau surengta keletas kursų Kaukazo, NVS, Vidurinės Azijos karininkams. Išleisti pirmieji tarptautinių Kapitonų kursų, Anglų kalbos, Krizių valdymo kursų absolventai.

Plk. ltn. Arifas Karimovas ir mjr. Khazaras Abbasovas iš Azerbaidžano Gynybos ministerijos neslėpė susižavėjimo tuo, kaip organizuoti kursai, ir negailėjo padėkų programos rengėjams. "Mes pirmą kartą dalyvavome tokio pobūdžio kursuose Europoje. Žinios, kurias čia įgijome, pravers mums ne tik profesinėje veikloje, bet ir bendradarbiaujant su kitomis Europos valstybėmis saugumo klausimais", - sakė mjr. Abbasovas, pridurdamas, kad grįžęs į tėvynę stengsis įgytas žinias kuo plačiau paskleisti.

Ukrainos gynybos ministerijos atstovai Irina Makarova ir kpt. Andrejus Ribachenka dėkojo Krašto apsaugos ministerijai už iniciatyvą organizuojant tokius kursus, Politikos mokslų katedrai - ne tik už įdomią ir naudingą medžiagą, bet ir už šiltą draugišką atmosferą, kurią dėstytojai sugebėdavo sukurti ir palaikyti tarp įvairių valstybių atstovų.

 

Alina Žebrauskaitė, tel. 2103525

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media