Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Būsimieji politologai savaitę vilkėjo kariūnų uniformas

2004.05.26

Gegužės 21 dieną baigėsi penkias dienas trukę studentų mainai tarp Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto.

Dvylikai Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto II kurso studentų Karo akademijos viršininkas plk. Algimantas Vyšniauskas įteikė pažymėjimus, liudijančius, kad jie sėkmingai išėjo pažintinio karinio rengimo kursą. "Per savaitę pamatyti visą Karo akademijos veiklą neįmanoma, tačiau jūs tikriausiai suvokėte, kad tapti karininku ne taip lengva ir paprasta. Pas mus mokosi išskirtinis jaunimas ir tie, kurie šį nedidelį kursą nutraukė jau po kelių dienų, turbūt tai suprato", - sakė Akademijos viršininkas, apibendrindamas studentų ir kariūnų mainų rezultatus.

Tarp dvylikos TSPMI atstovų - net 9 merginos, atlaikiusios nelengvus kariško gyvenimo išbandymus. Ištisą savaitę teko pagal komandą keltis 6 val., skubiai klotis lovas, vilktis lauko uniformas, išėjus į aikštę nepamiršti atiduoti pagarbą.

Būsimiesiems politologams per savaitę teko susipažinti su karinio rengimo, karininko (lyderio) ugdymo programa, krašto apsaugos tarnybos, rikiuotės ir drausmės statutais. Ne tik susipažinti teoriškai, bet ir pademonstruoti praktiškai. Beje, viešnagė Karo akademijoje TSPMI studentams neleido atitrūkti ir nuo įprastinių politikos mokslų studijų. "Laisvieji kariūnai" lankė ir pagal tarptautinių santykių bakalauro programą akademijoje vykusias paskaitas bei seminarus.

Praktinius šaudybos įgūdžius studentai lavino kovinėje šaudykloje šaudydami iš pistoleto ir Lietuvos kariuomenės centriniame poligone Pabradėje, kur teko šaudyti iš lengvojo šaulių ginklo AK-4. Didelei karininkų nuostabai kai kurios merginos, pirmą kartą paėmusios į rankas ginklą, parodė visai gerus šaudymo rezultatus. Studentai taip pat dalyvavo šarvuočių vairavimo pratybose, nagrinėjo jų metodiką, susipažino su fortifikaciniais įrenginiais, individualių apkasų ir mokomųjų minų grupių įrengimu.

TSPMI auklėtiniai lankėsi Kapitonų kursuose, išklausė vado ugdymo, naujųjų technologijų diegimo, karo istorijos, ryšių, taktikos, inžinerinio rengimo, individualios apsaugos nuo ABC ginklo paskaitas, dalyvavo atrankoje ir mėgino atlikti komandines užduotis.

Tuo pat metu dvidešimčiai antro kurso tarptautinių santykių specialybės Karo akademijos kariūnų buvo sudarytos galimybės studijuoti prestižiniame Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, įsikūrusiame vienoje iš gražiausių senamiesčio vietų, naujame restauruotame pastate. Nors paskaitos ir seminarai čia panašūs kaip ir Karo akademijos tarptautinių santykių bakalauro studijose, net kai kurie dėstytojai tie patys, tačiau studentiška dienotvarkė ir gyvenimo būdas skiriasi iš esmės: keliamasi be vadų komandos, į paskaitą galima eiti, galima ruoštis savarankiškai. Tačiau kariūnai tvarkingai lankė visas paskaitas, nes domino ne tik dėstomoji medžiaga, bet ir pačių dėstytojų asmenybės. Pasak mainuose dalyvavusių kariūnų, ilgam išliko atmintyje T. Olsono vedamas seminaras "JAV studijos", P. Auštrevičiaus - "Derybų menas", E. Račiaus pratybos terorizmo tema, dr. S. Vaitiekaus korupcijos studijos, diskusija "Politika kaip komunikacinis žaidimas", garsaus kino kritiko Sauliaus Macaičio paskaita "Europos kino istorija" Prancūzų kultūros centre.

Studentams įsiminė visai kiti dalykai. "Pratybos Karo akademijos stadione su ginklais, kai reikėjo dvi valandas šliaužioti, paliko didelį įspūdį, nes galbūt buvo per sunkios fiziškai apskritai nesportuojančiam žmogui", - sakė antrakursė studentė Kristina Baubinaitė. Mergina pažymėjo, kad savaitę gyvendama Karo akademijoje suvokė, koks vis dėlto didelis kontrastas tarp civilio ir karinio gyvenimo. To niekada nesuprasi čia nepabuvęs. Pasak būsimosios politologės, šie mainai visiškai pakeitė požiūrį ne tik į kariūnus, bet ir į krašto apsaugos sistemą.

Alina Žebrauskaitė 234 90 07

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media