Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 04)

Visoje šalyje bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos
2004.04.01
img

Balandžio 2 d. visuose Lietuvos miestuose vyks šventiniai renginiai Lietuvos narystės NATO proga.

Tuo pačiu metu, kai Briuselyje bus iškilmingai keliamos naujų NATO narių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, Bulgarijos ir Rumunijos – vėliavos, 10.45 – 11.15 val. visoje Lietuvoje vyks Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonijos.

Balandžio 2-ąją visuose Lietuvos kariuomenės daliniuose - atvirų durų diena, nors kai kuriuose miestuose, gyventojų patogumui, su kariuomenės gyvenimu iš arti bus galima susipažinti tiesiog miesto centruose, pavyzdžiui, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Daugiau renginių.

null
Civilinės saugos departamentas perkeliamas į Vidaus reikalų ministerijos pavaldumą
2004.04.01

Balandžio 1 d. Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) vyks iškilminga Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos perkėlimo į Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldumą ceremonija.

null
Savanorių pajėgos siunčia savo būrį į Kosovą
2004.04.01
img

Balandžio 2 d. 15.30 val. Krašto apsaugos ministerijoje vyks karių, vykstančių į misiją Kosove, išlydėtuvės.

Į Kosovą bus išlydima 30 karių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Jie sudarys KFOR 10 būrį, kuris įsijungs į Lenkijos ir Ukrainos bendro bataliono POLUKRBAT sudėtį ir dalyvaus NATO vadovaujamoje taikos įvedimo operacijoje "Joint Guardian". Išvykstantieji pakeis 6 mėnesius KFOR 9 būryje tarnavusius bendražygius iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono.

Šį kartą į Kosovą vyksta kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų. "Tai pirmas kartas, kai savanoriai paruošė ir siunčia į taikos misiją savarankišką karinį vienetą. Šis įvykis žymi savanorių pajėgų brandą nuo Parlamento gynėjų iki NATO narių ir lygiaverčių partnerių", – šia proga pasisakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. ltn. Antanas Plieskis.

null
Kariūnų dainomis sužavėti Čikagos ir Klivlendo lietuviai
2004.04.01
img

2004 03 28 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choro "Kariūnas" vokalinė grupė koncertavo Čikagoje JAV lietuvių dienraščio "Draugas" 95 metų jubiliejuje.

null
Atvirų durų diena Lietuvos karo akademijoje
2004.03.31

Lietuvos priėmimo į NATO proga atvirų durų dienos renginiai vyks visuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Taip pat ir Lietuvos karo akademijoje

null
Žurnalistams bus pristatyti NATO naikintuvai
2004.03.31

Balandžio 1 d. Šiaulių Zoknių oro uoste žurnalistams bus pristatyti NATO naikintuvai F-16.

null
Lietuvos narystės NATO proga – istorinis paradas
2004.03.31
img

Balandžio 2 d. 11.15 val. Vilniuje, iš karto po to, kai Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, prasidės karinės technikos paradas.

Pagrindinė karinė technika, važiuosianti parade, priklauso Algirdo batalionui. Tai - šarvuočiai M113, minosvaidžiai, padidinto pravažumo kariniai sunkvežimiai UNIMOG. Kolonoje bus galima pamatyti ir artilerijos bateriją iš Artilerijos bataliono bei Oro gynybos batalionui priklausančius zenitinę patranką L-70, ugnies valdymo ir apžvalgos radarus.

Beveik kilometro ilgio kolona pajudės nuo Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu iki Vilniaus gatvės, iš kur pasuks į dešinįjį Neries krantą.

Detalesnę šventinių renginių programą visoje Lietuvoje rasite čia.

null
Į Lietuvą atskrido NATO naikintuvai
2004.03.29
img

Šiandien, kovo 29 d., 16.46 val. Lietuvos oro erdvę kirto ir netrukus Zoknių oro uoste nusileido pirmieji 2 Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F16. Lėktuvų pilotus asmeniškai pasitiko ir pasveikino Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis ir karinių oro pajėgų vadas plk. Edvardas Mažeikis

Iš viso Zokniuose esančioje karinių oro pajėgų bazėje bus dislokuoti 4 NATO naikintuvai (šiuo metu tai bus Belgijos karališkųjų oro pajėgų lėktuvai). Nuo nusileidimo akimirkos minėtieji lėktuvai pradeda saugoti Baltijos šalių oro erdvę. Jie atliks greitojo reagavimo oro pajėgų funkcijas ir iškilus pavojui bus pasiruošę per greitą laiką pakilti bei imtis drausminamųjų, kovinių ar kitų veiksmų Baltijos šalių oro erdvės pažeidėjų atžvilgiu.

null
Lietuvos trispalvė plevėsuoja virš Jungtinių pajėgų Europoje vadavietės
2003.01.01
img

Lietuvos Respublikos vėliava kartu su kitomis 25 NATO šalių vėliavomis plazdena virš Vyriausiosios jungtinių pajėgų Europoje vadavietės Monso mieste, netoli nuo Briuselio. Balandžio 15 d. Lietuvos kariuomenė galutinai tapo pilnateise NATO karinių pajėgų dalimi. Dabar mūsų kariai kartu su kitų NATO šalių kariais yra atsakingi už savo šalies bei Aljanso valstybių saugumą.

null
Į Lietuvą atvyksta Vyriausiasis NATO jungtinių pajėgų Europoje vadas

 Balandžio 19 – 20 dienomis oficialaus vizito Lietuvoje lankysis Vyriausiasis NATO jungtinių pajėgų Europoje vadas generolas James L. Jones.

 

Oficiali aukšto rango svečio sutikimo ceremonija prie Krašto apsaugos ministerijos vyks balandžio 19 d. 12.25 val. Iškart po to svečias susitiks krašto apsaugos ministru Linu Linkevičiumi ir kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Kronkaičiu.

 

Kovo 29 d. Lietuva, Latvija, Estija, Bulgarija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija oficialiai tapo NATO narėmis. Šioms šalims įstojus į Aljansą vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas James L. Jones prisiėmė NATO atsakomybę saugoti ir ginti naująsias Aljanso nares. Taigi, jis yra atsakingas už Lietuvos ir kitų naujųjų Aljanso narių saugumą. Taip pat sąjungininkų pajėgų Europoje vadas atsakingas už visų NATO operacijų šiame regione planavimą ir vykdymą, jis vadovautų ir NATO operacijoms vykdyti priskirtiems Lietuvos kariniams daliniams.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media