Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 04)

Lauko pajėgų vadas lankosi Irake
2004.04.22

Balandžio 22 d. Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus lankosi Irake.

null
NATO pajėgų Europoje vyriausasis vadas gerai įvertino Lietuvos karinę sąveiką
2004.04.21
img

Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Jono Kronkaičio kvietimu Lietuvoje balandžio 19-20 dienomis viešėjęs Jungtinių pajėgų Europoje vyriausiasis vadas gen. Jamesā€™as Jonesā€™as (Džeimsas Džonsas) labai teigiamai įvertino Lietuvos kariuomenės pasirengimą visose srityse tiksliai ir efektyviai sąveikauti su NATO karinėmis pajėgomis.

null
Kariai padėjo sodinti mišką
2004.04.20
imgBalandis – švaros mėnuo. Puskarininkių mokyklos kariai sodino medelius.
null
Lietuvoje lankysis Nyderlandų Karalystės gynybos ministras
2004.04.19

Balandžio 20 d. į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Nyderlandų Karalystės gynybos ministras Henricus Gregorius Jozeph Kamp.

Svečias su krašto apsaugos ministru Linu Linkevičium aptars dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, lankysis Seime, kur susitiks su Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Alvydu Sadecku ir kitais komiteto nariais.

12.00-12.10 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje vyks trumpas susitikimas su žiniasklaida, kuriame dalyvaus KA ministras L. Linkevičius ir Nyderlandų Karalystės gynybos ministras Henricus Gregorius Jozeph Kamp.

null
L. Linkevičius padėkojo generolui J. Jones už operatyviai suteiktą oro policijos "skėtį"
2004.04.19

Balandžio 19 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu NATO pajėgų Europoje vadu generolu James L. Jones.

Ministras  L. Linkevičius padėkojo generolui J. Jones už greitą NATO politinio sprendimo dėl oro erdvės apsaugos įgyvendinimą. Per kelias dienas buvo pasirengta dislokuoti naikintuvus Zokniuose bei juos aptarnaujantį personalą. Kovo 29 d.  – naujų narių priėmimo dieną, jungtinis padalinys pradėjo savo misiją.  Generolas J.Jones pažymėjo, kad  NATO taiko vienodus standartus visoms savo narėms.

null
Lietuvos vėliava pakeliama prie NATO karines vadavietes Monse
2004.04.15

Balandžio 15 d. Belgijoje Monse įsikūrusioje NATO Vyriausiojoje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje vyks iškilminga naujų NATO narių vėliavų pakėlimo ir kariuomenių vadų pagerbimo ceremonija.

Stebėti iškilmingos vėliavų pakėlimo ceremonijos prie NATO Vyriausiosios pajėgų Europoje vadavietės (SHAPE) Monse susirinks visų NATO narių valstybių kariuomenių vadai. Lietuvos ir kitų naujų narių vėliavos virš vadavietės suplėvesuos apie 14.30 val. Belgijos laiku. Po to įvyks Vyriausiojo NATO pajėgų Europoje vado gen. James L. Jones (Džeimsas Džounsas) ir septynių naujų NATO narių kariuomenių vadų spaudos konferencija, kurioje trumpai bus pristatytos naujos karinės pajėgos tarptautinei žiniasklaidai. Vėliau vyksiančio oficialaus priėmimo metu pasaulio žiniasklaidos atstovai galės daugiau pabendrauti su naujų narių kariniais vadais, kurie priims kolegų sveikinimus.

SHAPE yra atsakingas už visas NATO operacijas, jų planavimą ir vykdymą.

null
Krašto apsaugos ministras aplankys Zokniuose įsikūrusius belgų lakūnus
2004.04.15
img

Balandžio 16 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius lankysis Šiauliuose. Čia jis susitiks su Zokniuose dislokuoto Belgijos karališkųjų oro pajėgų greitojo reagavimo junginio Lietuvoje vadovybe. Vizito metu ministras apžiūrės junginio turimą įrangą ir lėktuvus.

null
Ukraina nori mokytis iš Lietuvos patirties
2004.04.15
img

Ukrainos pasirengimas integracijai į NATO ir galimos Lietuvos pamokos, Lietuvos ir Ukrainos karių dalyvavimas tarptautinėse misijose Balkanų regione, Irake - šios ir kitos temos buvo aptartos balandžio 15 d. įvykusiame krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus ir Ukrainos gynybos ministro Eugenijaus Marčuko susitikime. E. Marčukas balandžio 15-16 d. Vilniuje vieši su oficialiu vizitu.

Ukraina yra deklaravusi strateginį siekį tapti NATO nare, todėl, pasak E. Marčuko, "mus domina Lietuvos žingsnių į Aljansą patirtis. Mums labai reikalinga bet kokia informacija iš jūsų patirties" .

null
Lietuvoje lankysis Ukrainos gynybos ministras
2004.04.14

Balandžio 15 – 16 d. oficialaus vizito Lietuvoje lankysis Ukrainos gynybos ministras Eugenijus Marčukas (Eugene Marchuk) ir jį lydinti delegacija. Iškilminga svečio sutikimo ceremonija dalyvaujant Garbės sargybos kuopos kariams vyks balandžio 15 d. 10.35 val. prie Krašto apsaugos ministerijos.

Ukraina buvo pirmoji NVS valstybė, oficialiai pritarusi Lietuvos siekiui stoti į NATO. Su NATO ši šalis bendradarbiauja pagal 1997 m. pasirašytą išskirtinės partnerystės chartiją, kuri numato bendradarbiavimą ir konsultacijas tokiose srityje kaip konfliktų prevencija, krizių valdymas, taikos palaikymo ir humanitarinės operacijos, civilinės sauga, pasiruošimas katastrofoms ir nelaimėms, gynybos reforma. Tarptautinėje koalicijos pajėgų operacijoje Irake yra beveik 1800 Ukrainos karių. Šiuo metu 30 Lietuvos karių dalyvauja KFOR misijoje Kosove bendro Ukrainos ir Lenkijos bataliono UKRPOLBAT sudėtyje

null
Kariai Velykas Švęs namuose
2004.04.09
img

Didžioji dalis privalomąją karo tarnybą atliekančių karių Velykų švęsti parvažiuos namo. Kariniuose daliniuose jų liks tik būtinos budinčios pajėgos.

Tie, kurie budės daliniuose, karo kapelionų vadovaujami taip pat dalyvaus velyknakčio liturgijoje ir Velykų rytmečio mišiose. Kariai dalyvaus pamaldose dalinių koplytėlėse (kur tokios yra) ir taip pat miestų bažnyčiose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje ir kitur. Vilniuje grupė karių iš "Geležinio vilko" Garbės sargybos kuopos Didįjį Penktadienį dalyvaus "Kryžiaus kelyje" iš Katedros į Trijų kryžių kalną.

Po pamaldų Velykų dieną kariai sės prie šventinio stalo, dalyvaus vakaronėse. Čia bus bandomas margučių tvirtumas, propaguojamos margučių ridenimo ir kitos velykinio sporto rungtys.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media