Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Tauragės batalionas turės savo koplyčią

2004.01.19

Sausio 21 d. 11 val. Tauragės rajone Sakalinės miškuose įsikūrusiame Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (Kęstučio MPB) vyks koplyčios atidarymo–palaiminimo šventė. Tai pirmasis batalionas, turėsiantis savo koplyčią.

 

Koplyčia sukurta ir įrengta karių pageidavimu bei jiems aktyviai dalyvaujant. "Tai, kad patiems kariams reikia maldos namų yra pats pozityviausias dalykas", sakė Kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas leitenantas Juozas Gražulis. Prieš porą metų Lietuvos karo akademijoje taip pat karių iniciatyva buvo įrengta koplyčia.

 

Atidarymo–palaiminimo šventės metu vienas karininkas priims krikšto ir 32 kariai – sutvirtinimo sakramentus. Kariuomenėje per metus vidutiniškai apie 300 karių priima įvairius įkrikščioninimo sakramentus.

 

Naujoji koplyčia Tauragės batalione atitinka visus architektūrinius–liturginius reikalavimus. Ji suprojektuota atsižvelgiant ir į paskutiniuosius sociologinius, psichologinius tyrimus. Kuriant sakralinę aplinką buvo stengiamasi, kad ji būtų kuo jaukesnė, skatinanti bendravimą, bet kartu ir tokia, kad atėjęs karys galėtų vienas pamedituoti.

 

Koplyčią palaimins Lietuvos kariuomenės Ordinaras vyskupas Eugenijus Bartulis. Šventėje dalyvaus krašto pasaugos viceministras Jonas Gečas, Lietuvos  kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus, Kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas leitenantas Juozas Gražulis, Tauragės apskrities administracijos vadovai, kariuomenės padalinių vadai ir kapelionai, dvasininkijos atstovai.

 

Papildoma informacija:

 

Prieš pora metų Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis vilkas" Kęstučio MPB kariai įsikūrė naujose kareivinėse. Kadangi batalionas dislokuotas už miesto, Tauragės įgulos kapelionas kapitonas Remigijus Monstvilas, atsižvelgdamas į karių bei karininkų pageidavimą, pasiūlė vienoje iš kareivinių patalpų įrengti koplyčią. Šiai įdėjai pritarė bataliono vadas majoras Valdemaras Rupšys, o Kariuomenės vyriausiasis kapelionas plk. ltn. J. Gražulis pasiūlė koplyčią įrengti Kariuomenės Ordinariato lėšomis.

 

2003 m. Šiaulių "Komprojekto" architektas Vytautas Marcinkus pradėjo pirmuosius projektavimo darbus. Altoriaus ir kitų koplyčios detalių gamybai idėjas ir pasiūlymus  teikė vienuolis brolis Carlo Bertagnin. Jis koplyčiai padarė ikonografinį kryžių ir Švč. Mergelės Marijos ikoną. Kuriant koplyčią konsultavo liturgistas kunigas Artūras Kazlauskas.

 

Kontaktiniai tel. apie renginį: Kęstučio MPB ryšių su visuomene skyrius – 8 614 40195;

apie koplyčią: Kariuomenės ordinariatas – 8 5 2735 525.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media