Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Kariuomenės vadas grįžta iš Irako

2004.01.21
image

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis su Danijos Karalystės kariuomenės vadu gen. Hans Jesper Helso (Hansu Jesperu Helsiu) sausio 19-21 d. lankėsi Irake, kur šiuo metu tarnauja abiejų šalių kariai. Trečiadienį Lietuvos ir Danijos karinė vadovybė atsisveikino su tarptautinėje misijoje tarnaujančiais kariais ir išvyko į Kuveitą, iš kur skris į Daniją. Tai jau antras Lietuvos kariuomenės vado vizitas į Persijos įlankos regioną, kuriame nuo praeitų metų pavasario tarnauja lietuviai kariai JAV vadovaujamoje koalicijos partnerių karinėje operacijoje "Irako laisvė" (IRAQI FREEDOM).

Šio vizito tikslas buvo susitikti su D.Britanijos karine vadovybe Al Basrah (Al Basroje) ir aptarti tolimesnio karinio bendradarbiavimo planus stabilizuojant padėtį Irake, susipažinti su koalicijos partnerių perspektyviniais tikslais. Taip pat Lietuvos kariuomenės vadą domino Irako vidaus politikos, ekonomikos bei vietinių gyventojų pasitikėjimo užsienio šalių kariais pasikeitimai, kurie tiesiogiai sąlygoja misijoje tarnaujančių karių saugumą.

Išvykdamas iš Irako gen. mjr. J. Kronkaitis telefonu sakė, kad lyginant su vasaros pabaigoje matytais vaizdais padėtis Irake labai pagerėjusi. Lietuvos kariai tarnauja britų divizijos atsakomybės sektoriuje Pietryčių Irake netoli Al Qrnah (Al Kurnos) miesto Danijos bataliono sudėtyje. Vietiniai gyventojai gana gerai sutaria su koalicijos kariais, jie jau atpažįsta skirtingų šalių vėliavas ir atskirai vertina jų karius. Lietuvos kariai yra gerbiami, kadangi labai profesionaliai ir gerai atlieka savo pareigas. Jie saugo Al Basrah mieste įsikūrusios Civilių ir kariškių bendradarbiavimo būstinės pastatą, naftos gamyklą, patruliuoja viename iš pagrindinių tame regione kelių. Kariuomenės vadas sakė, kad pagrindinė Irako problema tebėra banditizmas ir plėšikavimas, todėl kariams dažnai tenka saugoti vietinius gyventojus nuo plėšikų išpuolių, profesionaliai malšinti klanų tarpusavio susirėmimus. Daug pažangos pasiekė koalicijos politinė vadovybė ieškodama palaikymo ir sutarimo su religiniais bei etniniais vadovais, organizuojant gyventojų aprūpinimą, atkuriant šalies infrastruktūrą.

Lietuvos ir Danijos karinė vadovybė apsilankė DANCON stovyklavietėje, kuri irgi pasikeitusi: kariai gyvena konteineriniuose nameliuose, sustiprinta apsauga ir t.t. Šiuo metu Irake žiemos sezonas, tad oro tempatūra siekia tik 14-16 laipsnių. Lietuviai kariai jaučiasi gerai, yra teigiamai vertinami danų karinės vadovybės. Danijos bataliono sudėtyje šiuo metu tarnauja LITCON –II 54 karių būrys iš LDK Algirdo mechanizuotųjų pėstininkų bataliono. Keturi Lietuvos karininkai ir puskarininkis sėkmingai tarnauja britų daugianacionalinės divizijos štabe AL Basrah.

Lietuvos kariuomenės vadas kariams lauktuvių nuvežė lietuviškos duonos ir skilandžio.

Ketvirtadienį gen. mjr. J.Kronkaitis ir LDK Algirdo MPB vadas mjr. Vilimas Šatas grįš į Vilnių.

Vadovaujantis operacinio lygmens saugumo reikalavimais apie karinių vadų vizitus padidintos rizikos zonoje neteikiama išankstinė informacija.

 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: penktadienį (sausio 23 d.) 11.30 val. Gynybos štabo posėdžių salėje (Šv. Ignoto 8/29) bus rengiama Lietuvos kariuomenės vado spaudos konferencija apie lietuvių karinę misiją Irake.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media