Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Lietuvos kariuomenė persitvarkys kolektyvinei gynybai

2003.01.31
NATO pareigūnai teigiamai įvertino Lietuvos kariuomenės – būsimos Aljanso sąjungininkės pasirengimą reformoms ir rekomendavo jau iki 2004 metų pavasario pradėti įgyvendinti naują ginkluotųjų pajėgų struktūrą. Sausio 31 d. krašto apsaugos sistemos karinių padalinių vadų ir tarnybų viršininkų išplėstiniame posėdyje apie tai pranešimą padarė krašto apsaugos ministerijos sekretorius, derybų grupės dėl stojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją vadovo pavaduotojas Povilas Malakauskas. Jis supažindino su neseniai Briuselyje pasibaigusiomis derybomis ir karinėmis konsultacijomis, pakomentavo NATO pateiktas rekomendacijas.
Anot P.Malakausko, Lietuvos kariuomenėje daugės profesionalių karių ir mažės šauktinių. Pagrindiniai ateities ginkluotųjų pajėgų kriterijus – mobilumas, aukšta profesine parengtis ir aprūpinimas, galimybė greitai perdislokuoti. Karinį rezervą rekomenduojama mažinti nuo 20 tūkst. iki 7 tūkst. karių, taip pat siūloma atsisakyti teritorinės gynybos principo.
NATO pareigūnai taip pat rekomendavo kuo greičiau parengti ir jau šią vasarą pradėti siųsti karininkus dirbti į NATO štabus, kad jie įsitrauktų į planavimo, vadovavimo ir valdymo procesą.
Lietuvos pasirengimas kolektyvinei gynybai turi būti pagrįstas finansiniais resursais. NATO ekspertų vertinimu, Lietuva neturėtų atsisakyti įsipareigojimo gynybos išlaidoms skirti 2 procentus nuo bendrojo vidaus produkto.
Lietuvos kariuomenės struktūrų pertvarką numatoma įvykdyti iki 2008 metų.
Pasitarime kalbėjęs JAV karinis ekspertas atsargos generolas majoras Davidas Bice, kuris dalyvavo Briuselyje vykusiose karinėse konsultacijose, pažymėjo, kad Lietuva pagal pasirengimą karinėms reformoms yra laikoma lydere tarp šalių, kurios Prahoje buvo pakviestos tapti NATO narėmis. D.Bice akcentavo, kad Lietuva planuodama savo karinių pajėgų plėtrą turėtų orientuotis net į 2014 metus.
Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis pabrėžė, kad dėl kariuomenės reformos būta įvairių nuomonių. Tačiau ateina laikas priimti sprendimus ir juos reikia įgyvendinti. Anot kariuomenės vado, bus rūpinamasi, kad permainos vyktų sklandžiai, dėl to nebūtų neigiamų pasekmių žmonėms.
Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius paragino pasitarime dalyvavusius vadus informuoti karius apie pertvarką rengiant Lietuvos kariuomenę kolektyvinei gynybai NATO sudėtyje.
Pasitarime dalyvavo viceministras Jonas Gečas, valstybės sekretorius Valdas Sarapinas, sekretoriai Jūratė Raguckienė ir Jokūbas Lileika, lauko pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus, gynybos štabo viršininkas pulkininkas Antanas Jurgaitis, karinių apygardų bei karinių dalinių vadai. 273 55 20 8698 43 046
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media