Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Lietuvos karininkas tęsia tarnybą ESBO misijoje

2003.01.31
Jau penktasis Lietuvos karininkas nuo vasario 5 d. pradeda tarnauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos misijoje Gruzijoje. Pulkininkas leitenantas Gediminas Dapkevičius skiriamas į šią - ESBO Gruzijos ir Rusijos sienos monitoringo - misiją.
Vasario 2 d. plk. ltn. G. Dapkevičius vyksta į Vieną, kur išklausys ESBO pareigūnų instruktažo. Prieš tai Lietuvos karininkas išklausė ESBO instruktorių kursus Kanadoje.
ESBO misija Gruzijoje veikia nuo 1997 metų. Kai padidėjo įtampa Gruzijos ir Rusijos Federacijos pasienyje, 1999 m. pabaigoje Organizacija nutarė suteikti savo misijai Gruzijos – Rusijos sienos stebėjimo mandatą. Misijos uždavinys – gauti nešališką ir tikslią informaciją apie padėtį pasienyje, padėti Gruzijai ir Rusijai išvengti galimų sienos pažeidinėjimų. Jos atstovai nuolatos stebi Gruzijos – Rusijos pasienį, ir apie nelegalų judėjimą raportuoja Organizacijai.
Tai - viena svarbiausių ir sudėtingiausių ESBO misijų.
Lietuvos karininkai šioje misijoje dirba nuo pat sienos stebėjimo mandato įkūrimo pradžios. Tai – aukštas Lietuvos kariškių kompetencijos, profesionalumo, sugebėjimo dirbti sunkiomis klimatinėmis bei psichologinėmis sąlygomis įvertinimas. Šioje ESBO misijoje tarnavo Modestas Petrauskas, Raimondas Ivanauskas, Valdas Šiaučiulis, Girius Stalioraitis.
Kaip informavo Tarptautinių ryšių departamento Planavimo ir analizės skyriaus viršininkė Miglė Budrytė, Lietuvos kariškių profesinė patirtis bei asmeniniai sugebėjimai yra vertinami misijos vadovų, iki šiol Lietuvos kariniai stebėtojai gerai užsirekomenduodavo, nuolat būdavo prašoma Lietuvos pratęsti jų tarnybos laiką. Lietuviais pasitikima tame regione, jie turi reikalingų kalbos įgūdžių. Lietuvos karininkai visada būdavo skiriami į aukštesnes ir atsakingesnes pareigas.
Plk. ltn. G. Dapkevičius, toliau atstovausiantis Lietuvai misijoje Gruzijoje, sakė tikisi įgyti naujos, įdomios ir naudingos patirties. "Dalyvauti šioje misijoje man – didelė atsakomybė, nes Lietuva siekia aktyviai dalyvauti sureguliuojant padėtį tame regione, ir šis Lietuvos vaidmuo yra vertinamas NATO šalių ir partnerių".
ESBO yra didžiausia Europos regioninė tarptautinė organizacija, vienijanti 55 valstybes ir nagrinėjanti bei sprendžianti visus jai priklausančių valstybių bendradarbiavimo klausimus. Lietuva ESBO nare tapo 1991 m. rugsėjo 10 d.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media