Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Krašto apsaugos ministras L.Linkevičius išvyksta vizito į JAV ir Vokietiją

2003.01.31
Vasario 2 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius išvyksta keturių dienų vizito į JAV.
Šio vizito metu bus kalbama apie Lietuvos karių dalyvavimą Afganistane, galimą paramą operacijai Irake. Susitikimuose su aukštais JAV pareigūnais ir įtakingais politikais bus pateikta informacija apie Lietuvos kariuomenėje vykstančias reformas, pasirengimą tapti patikima Aljanso karine partnere.
Anot L.Linkevičiaus, Lietuva yra aktyvi antiteroristinės koalicijos dalyvė. "Ketinu patikinti, kad mūsų šalis, tapusi visateise NATO nare, laikysis įsipareigojimų, kurie buvo skelbiami pasirengimo narystei Aljanse metu", sakė ministras.
Vasario 3-4 d. ministras lankysis Tampoje (Florida), kur yra įsikūręs JAV karinių pajėgų Jungtinis štabas (CENTCOM), atsakingas už operacijų planavimą Vidurinės Azijos regione. Ministras susitiks su štabo karine vadovybe.
Jungtiniame štabe nuo praėjusių metų dirba Lietuvos ryšio karininkas pulkininkas leitenantas Juozas Kačergius, kuris koordinuoja veiklą susijusią su Lietuvos karių dalyvavimu operacijoje "Enduring Freedom" Afganistane.
Tampoje bus pristatytas kitas Lietuvos karininkas - pulkininkas leitenantas Nerijus Rinkevičius, kuris čia pradėtų darbą, jeigu karinė operacija Vidurio Azijos regione ateityje išsiplės.
Ministras taip pat susitiks su Lietuvos garbės konsulu Algimantu Karnavičiumi bei Floridos lietuviais.
Vasario 6 d. Vašingtone krašto apsaugos ministras L.Linkevičius JAV Kongreso kvietimu dalyvaus kasmetiniame politinio ir valdžios elito susitikime - Nacionaliniuose maldos pusryčiuose, į kuriuos atvyks ir premjeras Algirdas Brazauskas.
Aptarti svarbių saugumo ir taikos išsaugojimo problemų kviečiami ir svečiai iš užsienio. Šiame renginyje dalyvaus JAV Prezidentas George W.Bushas.
Vasario 5-7 d. Vašingtone premjeras A.Brazauskas ir jį lydintis ministras L.Linkevičius taip pat susitiks su JAV viceprezidentu Richardu Cheney, valstybės sekretoriumi Colinu Powellu, senatoriais ir kongresmenais.
Atvykęs į Miuncheną (Vokietija), vasario 8 d. L.Linkevičius dalyvaus tarptautinėje konferencijoje saugumo klausimais. Kiekvienais metais rengiama Miuncheno konferencija sukviečia žymių politikų, autoritetingų politologų, daugelio šalių ministrus diskuoti apie problemas, kurios gali turėti įtakos tarptautinės padėties raidai.
Šios forumo darbotvarkėje – NATO ir Europos Sąjungos galimybės stiprinti saugumą, kova prieš terorizmą, padėtis Artimuosiuose Rytuose. Konferencijoje pranešimą skaitys NATO generalinis sekretorius George Robertsonas.
Ministras L.Linkevičius į Vilnių grįš vasario 10 d. pirmadienį.
2735520 8698 43046
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media