Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Karo akademijoje 16 Lietuvos karininkų baigė Kapitonų kursus

2003.01.31
Sausio 30 dieną Lietuvos karo akademijoje įvyko pirmosios Kapitonų kursų klausytojų laidos išleistuvės.
Iškilmingoje aplinkoje šešiolikai Lietuvos karininkų buvo įteikti pažymėjimai, suteikiantys kuopos vado (bataliono štabo karininko kvalifikaciją) ir baigimo ženklai.
Pasveikinti absolventų atvyko krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Algirdas Kronkaitis, KASP, Lauko pajėgų ir batalionų vadai, Lietuvoje akredituoti gynybos atašė.
Kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Algirdas Kronkaitis kiekvienam absolventui padovanojo Romo Kauniečio knygą "Miškiniai". Savo kalboje kariuomenės vadas pažymėjo, kad šią knygą dovanojąs tam, kad karininkai išmanytų ne tik ginkluotę ir taktiką, bet ir suvoktų tai, ką reikia ginti, kad tauta niekada neišgyventų tokios istorijos, kokią patyrė pokario rezistentai.
Sveikindamas Kapitonų kursų absolventus, krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad šie kursai vienodai svarbūs ir krašto apsaugos sistemai, ir Karo akademijai. Pasak ministro, tai ne vienintelis iššūkis Karo akademijai. Ši aukštoji mokykla turtėja, atsiranda naujų kursų. Todėl artimiausiu metu Karo akademija išplės savo geografiją, čia galės mokytis užsienio karininkai. Tai reiškia, kad Karo akademija tampa atvira tarptautinei visuomenei institucija, galinčia bendradarbiauti su kitomis valstybėmis.
Kapitonų kursų programa, bendradarbiaujant su Drezdeno karininkų mokykla, Baltijos gynybos koledžu bei kitomis Vakarų valstybių aukštosiomis karo mokyklomis buvo parengta siekiant kelti Lietuvos kariuomenės kuopų vadų ir bataliono štabo karininkų kvalifikaciją. 2002m. rugsėjį prasidėję penkių mėnesių trukmės kursai visiškai atitinka NATO valstybių standartus ir reikalavimus. Jų metu karininkai įsisavino kuopos, bataliono ir brigados taktiką. Taip pat jiems buvo dėstoma karo istorija, politikos mokslai, karo teisė, karinės technologijos, bendravimas su žiniasklaida bei daug kitų bendrųjų mokslų. Kapitonų kursų klausytojams buvo dėstoma anglų kalba. Čia paskaitas skaitė nemažai NATO valstybių karinių specialistų: Vokietijos Drezdeno karininkų mokyklos plk. ltn. Karl Dieter Erkes dėstė taktiką, danų artilerijos specialistas plk. ltn. F. Jonhnson dėstė ugnies paramą mūšio metu, Didžiosios Britanijos kariuomenės atstovai pravedė ryšių su žiniasklaida kursą.
Tačiau svarbiausia, kaip pažymėjo savo kalboje absolventų vardu kursų vyresnysis kpt. Dainius Pašvenskas, kad karininkai šiuose kursuose išmoko ne tik vadovautis instrukcijomis, bet ir mąstyti. "Tai reiškia, kad mes galėsime daug geriau suprasti savo Vakarų kolegas",– sakė D. Pašvenskas, kuris instruktorių buvo išrinktas geriausiu Kapitonų kursų absolventu.Alina Žebrauskaitė (212 67 02)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media