Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Baltijos šalys siūlo Vakarų paramą gynybos reformoms išplėsti ir į Kaukazo regioną

2003.01.31
Vilnius, sausio 31 d. (BNS). Vakarų paramą gynybos ir saugumo sistemos reformavimui gaunančios Baltijos šalys pasiūlė šią paramą išplėsti ir į Pietų Kaukazo regioną.
Tokią iniciatyvą Baltijos šalys šią savaitę pristatė paramą koordinuojančios BALTSEA grupės (Baltic Security Assistance Management Group) susitikime Vilniuje . Be kitų dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimų, susitikime buvo aptariama ir BALTSEA grupės ateitis po Lietuvos, Latvijos ir Estijos įstojimo į NATO 2004-ųjų metų gegužę.
"Susitikime buvo kalbėta apie BALTSEA grupės formato ir sukauptos patirties pritaikymą kitiems regionams, ypač Pietų Kaukazo šalims - Armėnijai, Gruzijai, Azerbaidžanui", - BNS sakė Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių departamento direktorius Robertas Šapronas.
Pasak jo, pirmą kartą svarstytas klausimas dėl BALTSEA ateities sukėlė didelį susitikime dalyvavusių valstybių susidomėjimą, tačiau jokių konkrečių rekomendacijų ar sprendimų Vilniuje priimta nebuvo. Kita diskusija dėl BALTSEA ateities turėtų vykti rugsėjį. BALTSEA buvo įkurta 1997 metais, kad koordinuotų Vakarų valstybių paramą Baltijos šalių saugumui ir gynybai, derintų partnerių Vakaruose teikiamą pagalbą prie Baltijos šalių kariuomenių poreikių, padėtų Lietuvai, Latvijai ir Estijai integruotis į NATO bei vykdyti bendradarbiavimo projektus.
Per diskusijas Vilniuje buvo siūlomi trys BALTSEA ateities variantai: pagal pirmąjį grupės veikla liktų nepakitusi, pagal antrąjį - grupė būtų pertvarkyta į aukšto lygio forumą ar konferenciją, kurioje būtų svarstomi su saugumu susiję klausimai. Trečiasis variantas būtų grupės patirties pritaikymas Pietų Kaukazo regione.
Lietuva ir kitos Baltijos šalys siekia aktyviai remti Pietų Kaukazo regioną stiprinant saugumą ir diegiant vakarietiškus standartus karinėje srityje.
Lietuvos KAM yra parengusi "Stabilumo kūrimo Kaukazo regione" projektą, finansuoja Gruzijos karininko studijas Baltijos gynybos koledže, rengia tarptautinius seminarus ir konferencijas skirtas Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos kariškiams.
BALTSEA susitikime Vilniuje dalyvavo NATO bei visų grupės valstybių atstovai iš Belgijos, Danijos, Estijos, Islandijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Suomijos, Vokietijos.
Praėjusių metų lapkričio 21 dieną vykusiame NATO šalių vadovų susitikime Prahoje Lietuva drauge su kitomis šešiomis Vidurio ir Rytų Europos šalimis pakviesta pradėti stojimo į Aljansą derybas. Derybas planuojama baigti 2003 metų kovo pabaigoje pasirašant stojimo protokolus. Po to prasidės jų ratifikavimo procesas NATO valstybių narių parlamentuose bei Vašingtono sutarties ratifikavimas Lietuvoje.
Ratifikavimo visų devyniolikos NATO šalių parlamentuose bei galiausiai Lietuvos Seime tikimasi iki 2004 metų gegužės, kai turėtų įvykti kitas Aljanso viršūnių susitikimas. Jame bus paskelbta apie pakviestųjų šalių tapimą visavertėmis Aljanso narėmis.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media