Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 29

 

 

Lietuva ir Uzbekistanas nutiesė kelią karinio bendradarbiavimo srityje

2002.09.24
Lietuva ir Uzbekistanas keisis patirtimi dalyvaujant NATO programoje "Partnerystė taikos labui", formuojant tarptautinius karinius padalinius, palaikys ryšius kariškių mokymo, teisinės bazės kūrimo beit kitose srityse. Šie punktai yra užfiksuoti dvišaliame susitarime dėl karinio bendradarbiavimo, kurį rugsėjo 24 d. Vilniuje pasirašė Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir Uzbekistano gynybos ministras Kadiras Gulamovas.
Susitarime numatyta, kad šalys rengs ekspertų susitikimus, keisis informacija.
Ministrų L.Linkevičiaus ir K.Gulamovo susitikime buvo aptarta situacija Afganistane, tarptautinio terorizmo keliami pavojai, dalyvavimas antiteroristinėje kampanijoje.
"Uzbekistanas jautė nuolatinį pavojų dėl teroristinių organizacijų veiklos, bet po rugsėjo 11 d. išpuolio supratome, kad jos kelia globalinę grėsmę", - pažymėjo K.Gulamovas.
Šiaurinis Afganistano kaimynas Uzbekistanas yra svarbus JAV sąjungininkas antiteroristinėje koalicijoje.
Susitikime ministras L.Linkevičius atkreipė dėmesį, kad Lietuva galėtų pasidalyti savo patirtimi pertvarkant karines pajėgas pagal NATO šalims taikomus reikalavimus, kuriant teisinę bazę ginkluotosioms pajėgoms, rengiant karinį personalą.
Uzbekistanas taip pat reformuoja savo kariuomenę. Pasak K.Gulamovo, juos domina kitų šalių patirtis bendradarbiaujant su NATO, dalyvavimas tarptautinėse taikos palaikymo misijose.
K.Gulamovas į Vilnių atvyko Uzbekistano oficialios delegacijos sudėtyje, kuriai vadovauja šalies prezidentas Islamas Karimovas.
735520, 8698 43046
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media