Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 29

 

 

Kompiuterinių technologijų diegimas artilerijos ugnies valdymo procese

2002.09.23
Rugsėjo 20 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko Taikomųjų mokslų ir Taktikos katedrų bendrai surengtas mokslinis seminaras "Kompiuterinių technologijų diegimas artilerijos ugnies valdymo procese".
Lietuvos kariuomenės S-3 (karinių operacijų planavimo) skyrių viršininkai, sunkiosios ginkluotės kuopų vadai ir minosvaidžių būrių vadai drauge su Karo akademijos mokslininkais apsvarstė teorinius ir praktinius artilerijos karininko kompiuterizuotos darbo vietos kūrimo, ugnies sistemos valdymo ir kitus klausimus.
L.e. Artilerijos bataliono vado pareigas kpt. Aleksejus Gaiževskis supažindino su Lietuvos kariuomenės artilerija bei jos vystymosi perspektyvomis.
Nuo 2004 metų Artilerijos batalionas pradės rengti pradinės privalomosios karo tarnybos karius. Iki to laiko batalioną planuojama prijungti prie Greitojo reagavimo brigados. Prelegentas pasidalino planais įkurti artilerijos kursus, kurie ateityje turėtų peraugti į artilerijos mokyklą.
KA Taikomųjų mokslų katedros doc.dr. Albertas Pincevičius skaitė pranešimą "Kompiuterizuotas artilerijos ugnies valdymo realiu laiku centras". Iš šio pranešimo susirinkusieji sužinojo, kaip artilerijoje gali būti kompiuterizuojamas ugnies valdymas ir šaudymo duomenų perdavimas naudojant modernias technologijas (skaitmeninį ryšį).
Tos pačios katedros dėstytoja Liuda Burinskienė savo pranešime supažindino seminaro dalyvius su pasaulinėmis minosvaidžio automatizavimo technologijomis ir jų pritaikymo galimybėmis Lietuvos kariuomenės artilerijos batalionuose ir minosvaidžių padaliniuose.
Antroji seminaro dalis buvo praktinė. Taikomųjų mokslų katedros doc.dr. Albertas Pincevičius susirinkusiems karininkams vaizdžiai pademonstravo automatizuoto minosvaidžio maketo valdymą.Taipogi buvo parodytas skaitmeninis šaudymo duomenų perdavimas iš vadavietės į artilerijos ugnies valdymo centrą.Apibendrindamas seminaro dalyvių darbą, žodį tarė KA Mokslo centro viršininkas plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis.
"Mes pakvietėme jus ne dėl to, kad pasigirtume, o dėl to, kad parodytume, koks yra Karo akademijos mokslininkų potencialas ir galimybės. Mūsų mokslininkai – didelis valstybės turtas ir šis potencialas privalo būti išnaudotas Lietuvos kariuomenės poreikiams. Neretai jų sukurtos programos ir idėjos yra pranašesnės netgi už kai kurių užsienio valstybių", - sakė Mokslo centro viršininkas, linkėdamas karininkams ir mokslininkams susitikinėti dažniau.
Alina Žebrauskaitė (2126702)Kęstučio Dijoko nuotraukose:Seminaro vedėjas – Taktikos katedros Ginkluotės ir šaudybos sekcijos viršininkas mjr. Ričardas Mačinskas; Taikomųjų mokslų katedros doc.dr. Albertas Pincevičius rodo, kokios yra minosvaidžio valdymo galimybės kompiuterio pagalba.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media