Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2
17 23
25 29

 

 

JAV karinių pajėgų vadas dėkoja Lietuvai už solidarumą

2002.09.27
Rugsėjo 27 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis Pentagone susitiko su JAV kariuomenės vyriausiuoju vadu (JAV jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininku) gen. Richard Myers. Tai buvo pirmasis aukščiausio rango JAV ir Lietuvos kariškių susitikimas po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo.
Lietuvos gynybos atašė JAV plk. ltn. Gediminas Grina informavo, kad susitikimo metu gen. R. Myers domėjosi, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti NATO pasirengimo veiksmų programą, teiravosi apie karių mokymo ir karinio parengimo sistemą. Gen. mjr. J.Kronkaitis trumpai išdėstė kariuomenės tolesnio kūrimo prioritetus: infrastruktūros tobulinimas, karių mokymas ir aprūpinimas, ryšių sistemos kūrimas, ginklų modernizacija. JAV vyriausiasis vadas visa tai įvertino labai teigiamai ir pažadėjo padėti pagreitinti prieštankinio ginklo "Javelin" pristatymą į Lietuvą. Krašto apsaugos ministerija praeitų metų pabaigoje pasirašė šios ginkluotės įsigijimo sutartį. Lietuva būtų pirmoji valstybė Europoje, turinti šį ginklą. Taip pat buvo aptarti Lietuvos priešlėktuvinės gynybos poreikiai ir JAV galimybės padėti šioje srityje. Dalyvaujant Centrinės ir Rytų Europos skyriaus tarptautinių ryšių pareigūnui mjr. Christopher Cook buvo kalbėtasi apie JAV ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimą.
Gen. R. Myers, išklausęs informaciją apie Lietuvos karių tarptautines taikos palaikymo misijas Bosnijoje, Kosove ir logistinę karinių oro pajėgų paramą Italijoje, nuoširdžiai padėkojo Lietuvos žmonėms už solidarumą siekiant taikos Europoje ir mūsų krašto karių pasirengimą teikti realią paramą JAV ir NATO šalims antiteroristinėje kovoje.
Gen. mjr. J.Kronkaitis informavo, kad Lietuvos karo medikai jau pasiruošę Čekijos lauko ligoninės sudėtyje vykti į Afganistaną. Taip pat gen. R.Myers buvo pasakyta, kad šiuo metu Seimas svarsto lietuvių karių siuntimo į misiją Afganistane įstatymo projektą, kuriam jau pritarė Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetai. Tuo pačiu Lietuvos kariuomenės vadas kalbėjo apie mūsų karių pasirengimo šiai misijai poreikius, kurie gali iškilti. JAV karinių pajėgų vadas sakė suprantąs Lietuvos krašto apsaugos vadovybės rūpestį, kad mūsų kariai būtų aprūpinti tokia pačia ekipuote kaip ir kitų šalių kariškiai, dalyvaujantys šioje misijoje. Vertindamas mūsų valstybės pastangas įsijungti į pasaulio saugumo palaikymo procesą, gen. R.Myers sakė, kad JAV karinės pajėgos stengsis padėti Lietuvos kariuomenei patenkinti jos būtinus poreikius, jei Lietuvos politikai priims teigiamą sprendimą.
Po susitikimo su JAV pajėgų vyriausiuoju vadu gen. mjr. J.Kronkaitis dalyvavo Vašingtone vykusios Eisenhower nacionalinio saugumo tarptautinės konferencijos "XXI a. iššūkiai, galimybės ir pajėgumų stiprinimas", kuri tęsė darbą nuo ketvirtadienio. Joje buvo nagrinėjamos dvi šiuolaikiniame pasaulyje aktualios temos "Pajėgumų rengimas – karinės transformacijos realizavimas" ir "Pajėgumų rengimas tarptautiniams iššūkiams". Uždaryme baigiamąją kalbą sakęs JAV sausumos pajėgų štabo viršininkas gen. Erick Shinseki, su kuriuo Lietuvos kariuomenės vadas buvo susitikęs ketvirtadienį, pabrėžė bendradarbiavimo tarp sąjungininkų ir draugų kovoje prieš terorizmą svarbą. Jis atskirai paminėjo įvykusį susitikimą su vienos iš Baltijos valstybės, Lietuvos, kariuomenės vadu ir didelę Lietuvos pažangą, kuriant valstybės gynybos sistemą bei siekiant NATO narystės. Pasibaigus konferencijos apibendrinimo diskusijoms, kuriose dalyvavo gen. mjr. J.Kronkaitis, vienas iš konferencijos organizatorių dr. Daniel Goure sakė: "Prieš 15 metų žmogus pasakęs, kad Vašingtone gali susitikti JAV ir Lietuvos generolai, būtų pavadintas nesveiko proto. Šiandien vykstantys tokie susitikimai įrodo, kaip smarkiai pasikeitė pasaulis ir vis dar keičiasi." Pasibaigus konferencijai įvairių šalių atstovai kalbėdamiesi su gen. mjr. J.Kronkaičiu linkėjo Lietuvai sėkmės laukiant pakvietimo tapti NATO nare ir šį pakvietimą ratifikuojant.
Rugsėjo 29 d. kariuomenės vadas grįžo į Lietuvą.
Kariuomenės vadovybės atstovė spaudai D. Bičkauskienė, 8 682 25359
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media