Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 30 31
4 7 8
9 10 12 13 14 15
19
2 4 5

 

Aktualijos

Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginkluotės kontrolės inspektorių grupė lankysis Serbijoje
2018.04.24
img

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai kartu su kviestiniais inspektoriais iš Nyderlandų ir Estijos balandžio 24–25 d. Serbijoje atliks pasirinkto rajono inspekciją, vadovaudamiesi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 04 16- 2018 04 22
2018.04.23
img

Balandžio 16 – 22 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti Rusijos Federacijos karinį orlaivį.

null
Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Karališkoji Norvegijos pora, vyks Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministrų susitikimas
2018.04.23
img

Balandžio 24-25 d.  vizito Lietuvoje  metu Norvegijos kronprincas Haakon ir kronprincesė Mette-Marit ir kartu atvykstantis Norvegijos gynybos ministras Frank Bakke-Jensen apsilankys Krašto apsaugos ministerijoje.  Čia  numatytas  aukšto rango svečių susitikimas su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu,  Lietuvoje tarnaujančiais  Norvegijos kariais.

null
R.Karoblis: „Civilinės demokratinės kontrolės principai – svarbus aspektas dėl Ukrainos įsipareigojimo tęsti gynybos srities reformas“
2018.04.23
img

Balandžio 23 d. Kijeve krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepan Poltorak, išklausė informaciją apie saugumo situaciją Ukrainoje, aptarė bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBIG veiklą ir jos galimo panaudojimo tarptautinėse misijose perspektyvas.

 

Ministrai taip pat kalbėjo ir apie šiuo metu Ukrainos parlamente svarstomą Nacionalinio saugumo įstatymo projektą. Krašto apsaugos ministras R. Karoblis pabrėžė būtinybę šiame įstatyme įtvirtinti ginkluotojų pajėgų civilinės demokratinės kontrolės principus. „Tai svarbus aspektas dėl Ukrainos įsipareigojimo tęsti gynybos srities reformas,“ – sakė R. Karoblis ir pabrėžė, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos reformas, siųsdama patarėjus ir kariuomenės instruktorius.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis dalyvaus NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginiuose, susitiks su Ukrainos gynybos ministru
2018.04.22
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis balandžio 23 d. lankysis Kijeve, kur dalyvaus NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginiuose.

null
Unikaliame bėgime naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“ dalyvavo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų
2018.04.21
img

Video medžiaga ir nuotraukų galerija KAM Facebook paskyroje

Balandžio 21 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko tradicinis ir vienintelis toks unikalus šalyje bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2018“. Lietuvos įstojimo į NATO 14-osioms metinėms pažymėti skirtame bėgime dalyvavo apie 7  tūkst. bėgikų, tarp kurių buvo gausus Lietuvos kariuomenės, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, sąjungininkų karių ir įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų būrys. Kartu su kariais ir bėgimo entuziastais renginyje dalyvavo ir krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

null
NATO Ginkluotės direktorių susitikime aptartas NATO sąjungininkų bendradarbiavimas bendruose įsigijimuose ir pirkimuose
2018.04.20
img

Balandžio 18-19 d. Gynybos resursų agentūros prie Krašto  apsaugos ministerijos vyriausiasis patarėjas pulkininkas Valdas Šiaučiulis dalyvavo NATO Ginkluotės direktorių pavasariniame plenariniame susitikime Kapelene (Capellen), Liuksemburge.

null
NATO operacijoje Afganistane Lietuvos kariai teiks ryšių ir informacinių sistemų paramą
2018.04.20
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje į NATO operaciją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) išlydėti Lietuvos kariai – dešimt Gedimino štabo bataliono karių keturis mėnesius tarnaus NATO trečiajam ryšių batalionui priklausančiame Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulyje (PRISM) ir teiks operacijoje dalyvaujantiems vienetams ryšių ir informacinių sistemų paramą.

null
Atvirų durų dieną lankytojams pristatyta Karo akademija ir kariūnų studijos
2018.04.20
img

Video medžiaga

Nuotraukų galerija KAM Facebook paskyroje

Balandžio 20 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo surengta atvirų durų diena. Lankytojai galėjo iš arti pamatyti, kur Lietuvos kariuomenei rengiami karininkai vadai. Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, sveikindamas atvykusiuosius, pažymėjo, kad jie lankosi Lietuvos aukštojoje mokykloje, kuri, nors ir yra atvira visuomenei, vis tiek daug kam atrodo paslaptinga ir išskirtinė.

null
Viceministras V. Umbrasas su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju aptarė hibridines grėsmes
2018.04.20
img

Balandžio 20 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju viešosios diplomatijos klausimais Tacan Ildem. Susitikime aptartos hibridinės grėsmės, strateginės komunikacijos svarba.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media