Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
10
15 17
19 21 23 24
26 29 30 31

 

 

Aktualijos

„Sunku apsispręsti, daugybė gerų nuotraukų,“ – sako T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2020“ vertinimo komisija
2020.10.20
img

Kasmetinio Tado Dambrausko fotokonkurso ,,Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2020“ vertinimo komisija pačiame darbų įkarštyje – ji vertina beveik 600 konkursui pateiktų nuotraukas ir atrenka geriausias. Šiais metais konkursui, pasak komisijos, pateikta daug aukšto lygio nuotraukų, tad išrinkti nugalėtojus bus labai nepaprasta. 

null
Reagavimo į orlaivių skrydžių prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2020 10 12 -18
2020.10.19
img

Spalio 12- 18 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) orlaivių.

null
Jau penktą kartą organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2020“ Lietuvos viešojo ir privataus sektorių institucijos treniruosis valdyti kibernetinius incidentus
2020.10.19
img

„Pratybose „Kibernetinis skydas 2020“ bus imituojamos atakos ir kibernetiniai incidentai, su kuriais NKSC susiduria kasdien. Pratybose sudarome sąlygas organizacijai praeiti incidento valdymo procedūrą, įvertinti kiek ji yra pasiruošusi suvaldyti incidentą ir jo pasekmes. Stengėmės sukurti šiai dienai aktualius pratybų scenarijus ir technologiškai pažangius kibernetinius incidentus, kurie dalyvaujančių organizacijų personalui suteikia galimybę mokytis saugioje aplinkoje“, – sako pratybų vadovas, NKSC Kibernetinės gynybos departamento direktorius Deividas Stumbras.

null
Ministras R. Karoblis susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje K. Kaarelson
2020.10.19
img

Spalio 19 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, pasveikino ją su paskyrimu į Lietuvą bei pasidžiaugė ilgalaikiu ir tvirtu Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimu gynybos ir saugumo srityje. Ministras ir ambasadorė sutarė, kad svarbu išlaikyti NATO dėmesį į atgrasymą ir kolektyvinę gynybą bei išsamiau aptarė NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinių grupių buvimą Baltijos šalyse.

 

 

null
Birštone – renginys traumas tarnyboje patyrusių karių reintegracijai
2020.10.16
img

Spalio pradžioje Birštone surengtas savaites trukmės sužeistų karių reintegracijai skirtas renginys „Sužeistų karių savaitė”.

„Mums svarbu, kad traumas patyrę kariai sėkmingai integruotųsi į visuomenę ir jaustųsi visaverčiais jos nariais, neprarastų motyvacijos judėti pirmyn. Pagrindinis tokių projektų sėkmės rodiklis yra karių pasitenkinimas, išreikštas noru dalyvauti kituose projektuose. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos įgyvendinimo“, - sako Krašto apsaugos ministerijos Karo tarnybos ir personalo departamento direktorius Žilvinas Tomkus.

 

null
Stiprinamas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas karinio mokymo srityje
2020.10.16
img

Lietuva ir Vokietija aktyviau bendradarbiaus karinio mokymo srityje. Tai numatyta spalio 14 d. patvirtintame Krašto apsaugos ministerijos ir Vokietijos federalinės gynybos ministerijos susitarime dėl karinio bendradarbiavimo mokymo srityje papildyme. Dvišalio susitarimo pakeitimą pasirašė Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vadovas Karolis Aleksa ir Vokietijos gynybos atašė pulkininkas leitenantas Konstantin Bellini.

null
Lietuvos kariai tęs budėjimus tarptautinėse greitojo reagavimo pajėgose, tarnaus NATO ir ES karinėse vadavietėse
2020.10.15
img

Lietuvos kariai ir civiliai tarnautojai 2021-2022 metais tęs budėjimus tarptautinėse greitojo reagavimo pajėgose – NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force, NRF ) ir Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. Joint Expeditionary Force, JEF), taip pat jie bus skiriami atlikti tarnybą NATO ir ES karinėse vadavietėse. Tai numatyta spalio 15 d LR Seimui pateiktame tvirtinti Krašto apsaugos ministerijos parengtame nutarimo projekte.

null
Bus didinamas Lietuvos indėlis NATO misijoje Irake
2020.10.15
img

Spalio 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis LR Seimui pateikė nutarimo projektą, kuriuo siekiama padidinti NATO karinėje mokymo operacijoje Irake (angl. NATO Mission Iraq) dalyvaujančių Lietuvos karių skaičių iki 50. Šiuo metu galiojantis LR Seimo nutarimas leidžia NATO karinėje mokymo operacijoje dalyvauti iki 11 Lietuvos karių ir krašto apsaugos sistemoje tarnaujančių civilių tarnautojų. Dabar NATO mokymo misijoje Irake tarnauja vienas Lietuvos karys, dar du turėtų išvykti į operacijos regioną spalio pabaigoje

null
Šiauliuose dislokuotas Vokietijos valdymo ir pranešimų centras sustiprins Baltijos šalių oro erdvės valdymo stebėseną
2020.10.14
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose oficialiai veikti pradėjo Vokietijos karinių oro pajėgų perdislokuojamas Valdymo ir pranešimų centras. Šiais papildomais pajėgumais Vokietija prisideda prie Baltijos šalių oro erdvės valdymo stebėsenos ir pajėgų treniravimo. Tai įprastai atlieka nuolat Baltijos regione veikiantys valdymo ir pranešimų centrai Karmėlavoje, Lielvardėje (Latvijoje) ir Taline (Estijoje). Šią savaitę galutinai įdiegta vokiečių sistema iki šių metų lapkričio pabaigos bus integruota į NATO integruotą oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemą NATINAMDS ir prisidės prie NATO oro erdvės virš Lietuvos, Estijos ir Latvijos stebėjimo pajėgumų.

null
Tarptautinė konferencija apie kylančius iššūkius nacionalinei gynybai geopolitiniame kontekste
2020.10.13
img

Spalio 14–16 d. Krašto apsaugos ministerijoje organizuojama tarptautinė konferencija „Challenges to National Defence in Contemporary Geopolitical Situation 2020“, kurioje bus diskutuojama apie aktualius iššūkius nacionalinei gynybai geopolitiniame kontekste, pristatyti su saugumu ir technologiniais sprendimais susijusius mokslo tiriamuosius ir taikomuosius darbus. Šia tarptautine konferencija siekiama sutelkti įvairių pasaulio šalių tyrėjus, mokslininkus ir kariškius. Dėl covid-19 pandemijos konferencija vyks nuotoliniu būdu.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media